Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Parchule za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dokładnie 7 lat temu w Katedra na Wawelu odbył się ingres abp. Marka Jędraszewskiego. Po odczytaniu bulli papieskiej, abp Salvatore Pennacchio wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem przekazali nowemu metropolicie krakowskiemu pastorał. Następnie nuncjusz papieski odprowadził abp. Marka Jędraszewskiego do katedry, która jest symbolem urzędu biskupa diecezjalnego. W tym szczególnym dniu, zapewniając o modlitwie, dziękujemy naszemu Pasterzowi za Jego służbę Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz życzymy, aby zawsze z odwagą głosił współczesnemu światu naukę Chrystusa.

Ofiarę na kościół złożyła Róża Różańcowa pw Wniebowzięcia NMP.

Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo czterdziestogodzinne. Przez trzy kolejne niedziele, po zakończonej mszy świętej (sumie) o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.30. Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Na to pierwsze nabożeństwo zapraszamy szczególnie rodziny z Więcierży. Znajdźmy czas na modlitwę, wyciszenie i kontemplację Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Przed nami pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 17.00. W tym dniu od godz. 17.00 spowiedź młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci po Pierwszej Komunii Świętej.

W pierwszy piątek wypada Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Po mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszopiątkowe. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą mszą świętą. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec wynagradzający po porannej mszy świętej.

W odpowiedzi na pytania rodziców młodzieży, które pojawiły się podczas wizyty duszpasterskiej, informujemy, iż Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce dnia 20 kwietnia (sobota) o godz. 11.00.

Z radością informujemy, że Papież Franciszek promulgował Dekret o Męczeństwie Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, kapłana Archidiecezji Krakowskiej.

Harmonogram kolędy na następny tydzień:
Środa, 31 stycznia – Bierówki, Bryle

Ofiarę na kościół przy okazji kolędy złożyli:
Z roli Zagrody: rodzina Gieratów, Zbigniew Romaniak, rodziny Romaniaków, Ziębów, Spórnów, Czesław Wróbel z rodziną, Ewa i Bogusław Kawończyk, Aniela Jątyka, Tadeusz Jątyka z rodziną. Z roli Dziubras Dolny: rodziny Stochów, Ziębów, Kazimierczaków, Gwiżdżów, Stanisław Wróbel z rodziną, Irena Pindel, Jan Wróbel z rodziną, rodzina Kołodziejczyków, Małgorzata Walczyna, pewna rodzina, Zofia i Antoni Hołda, rodziny Bzowskich, Czopków, Kubowiczów, Karczmarzyków, Zadorów, Piętoń, Bierówków, Zofia Szewc z rodziną, rodziny Pęcków, Mierników, Kamińskich.

Z roli Gębki: rodziny Majerków, Dyrczów, Zająców, Polaniaków, Skoczyńskich, Nawieśniaków, Jantosów, Sabina Gawlak-Dziadkowiec, rodziny Bierówków, Gościejów, Byliców, Ziębów, Franciszek Gościej z rodziną, rodzina Filipków, Roman Barglik z rodziną, Anna Kucała, Wiktoria Nawara z synem, rodzina Grudzińskich, Zofia Mizera, rodziny Bednarzów, Wodarczyków, Gałków, Rozumów, Majdów, Hanusiaków, Barglików, Eugeniusz Barglik z rodziną, Barbara Barglik z rodziną, rodzina Bierówków, Genowefa Bierówka.

Z roli Osiedle Górne: Tadeusz Funek z rodziną, rodzina Jątyków, Stanisław i Michalina Funek, Zdzisław Jątyka z rodziną, rodzina Jędrochów, Surlasów, Hanusiaków, Władysław Radoń, rodzina Cudaków, Fiedorów, Krystyna Słonina, rodzina Żądłów, Mizerów, Jamrozików, Mirków, Dragoszów, Jadwiga Zduń, Zofia Flaga, Grażyna Ralska z rodziną, rodzina Radoniów, Maria Hobot, Renata Radoń, Marcin Radoń z rodziną, rodzina Jaroszewskich, Grzegorz Hanusiak z rodziną, Ewelina i Rafał Pęcek, rodzina Kołodziejczyków, Grubarków, Stanisław Grubarek z rodziną, Wiesław Jochymik z rodziną, Krzysztof i Edyta Jochymik, rodzina Leśniaków, Nawarów, Proszków, Cudaków i jedna rodzina anonimowo.
Z roli Wierdonki: rodziny Kamińskich, Dyrczów, Brzezickich, Halek, Makuchów, Maria Świder, rodziny Korabików, Pęcków, Maria Wróbel, rodziny Wróblów, Leśniaków, Klusków, Zembol i Łopata, rodziny Proszków, Muniaków, Gierat i Woźny, Barglików, Janina Hobot, Paweł Kowalcze, rodzina Mrozińskich, Ludwik Hobot, Jadwiga Hobot, rodzina Jamrozików, Marta i Czesław Spytkowscy, Paweł Spytkowski z rodziną, rodziny Mizerów i Kołodziejów, Kowalcze i Kiełtyka, Andrzej Kowalcze z rodziną, rodziny Burtan i Wojtasik, Anna Korbel, dwie anonimowe rodziny.

Z roli Kostruchy: Józef Wnęk z rodziną, rodziny Klusków, Makusków, Kosków, Ślęczków, Lenartków, Pęcków, Słoninów, Halina Pęcek z rodziną, Janina i Czesław Kania, Renata i Józef Kania, rodzina Wnęków, Mieczysław Wróbel z rodziną, rodzina Lenartków, Ewa i Jan Lenartek, Marek Lenartek z rodziną, rodziny Klusków i Pęcków.

Z roli Dziubras Górny: rodzina Jędrochów, Jolanta i Stanisław Hobot, Katarzyna Hobot z dziećmi, Kazimierz Wróbel z rodziną, rodzina Dziubrasów, Maria i Józef Kiełtyka, rodzina Kosków, Wichrów, Kołodziejów i Pęcków, Antoni Wróbel z rodziną, Mieczysław Kiełtyka z rodziną, rodzina Hobotów, Stanisław i Jadwiga Molus, Józef i Wiesława Wróbel, rodzina Klimasów, Pęcków, Adam Polaniak z rodziną, rodzina Klajów, Wójtowiczów, Ewa i Jan Kiełtyka, Justyna i Józef Pęckek, rodzina Polaniaków, Marta Kiełtyka, rodzina Trybałów, Franciszek Wróbel z rodziną i jedna rodzina anonimowo.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.
Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.