Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Jurczaki za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. Dziękujemy nowożeńcom za udekorowanie ołtarza kwiatami. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 14.30 Adoracja prowadzona przez członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym. Dzisiaj także przypada po raz pierwszy wspomnienie bł. Rodziny Ulmów.

Jutro wpomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. W czwartek, wspomnienie św. Benedykta, opata i patrona Europy. W piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W sobotę, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Przypominamy, iż do końca sierpnia msze św. w naszym kościele są odprawiane w poniedziałki, środy, piątki i soboty tylko o godz. 18.00, a we wtorki i czwartki tylko o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej co najmniej 15 minut przed każdą mszą św.

W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki po wieczornej mszy św. i w soboty od 9.00 do 10.00.

Zadbajmy także o chorych i starszych członków swoich rodzin. Poprośmy o wizytę księdza – spowiedź, Komunię Świętą, Namaszczenie Chorych – dla osób w podeszłym wieku, chorych na przewlekłe choroby. Pamiętajmy, iż Sakramenty Święte udzielane są osobom żywym. Nie czekajmy zatem do ostatniej chwili.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.

Letni czas, to okres rozluźnienia, wypoczynku i zapomnienia o codziennych sprawach, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wakacje jednak nie są czasem odpoczynku i zapomnienia o Bogu. W każdym dniu wakacji zadbajmy także o czas na spotkanie z Bogiem.