W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Krzysztof Makusek z roli Knapy. Powierzmy w modlitwie naszego brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Debenosy za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1. części ról Kasperki i Kanie, które podzieliliśmy na dwie części.

Przypominamy, że spowiedź święta w naszym kościele jest codziennie przed każdą mszą świętą.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy XXVII Dzień Życia Konsekracyjnego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 18.00 i 19.30. Po mszach świętych dobrowolną ofiarą składaną do puszek wesprzemy zakony kontemplacyjne. Prosimy członkinie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i NSNMP o przeprowadzenie kwesty.

W czwartek, od godziny 17.00 Godzina Święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy rodziców o zainteresowanie się życiem sakramentalnym i wspieranie swoich dzieci w przygotowaniu do przyjęcia Ducha Świętego.

W piątek po mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8. Po Eucharystii spotkanie w kościele.

Za tydzień, w niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Po zakończonej mszy świętej o godzinie 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.30.

Od grudnia 2022 r. w całej Archidiecezji Krakowskiej dwa razy w miesiącu — w każdą pierwszą sobotę miesiąca oraz 14. dnia miesiąca — modlitwą obejmujemy naszą Ojczyznę.

Nasza parafia włączyła się do tej inicjatywy metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego.W pierwszą sobotę miesiąca odmawiamy różaniec o godz. 7.30 i 17.30 w intencji Ojczyzny, a 14 dnia miesiąca odprawiamy mszę św. o godz. 20.00. Po niej Apel Jasnogórski.

Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 19.15 modlitwą różańcową prowadzoną przez mężczyzn o wolną i niepodległą Ojczyznę. Tak jak w czasie wojny powołuje się mężczyzn do obrony Ojczyzny, jej granic i niepodległości, tak i dziś potrzebujemy mobilizacji naszych ojców, mężów i synów w tej szczególnej modlitwie o pokój w naszym kraju. W tym miesiącu (14 lutego – we wtorek) rozważania różańcowe poprowadzi młodzież męska przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.

Dzisiaj, podczas mszy świętej o godz. 9.00 liturgię ubogaci zespół ”FOLKOWNI”, który słynie z m. inn. wspaniałych opraw muzycznych ślubów. Po zakończonej mszy św. w imieniu zespołu serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Naszym Parafiankom i Parafianom, którzy co roku przygotowują naszą świątynię na Święta Bożego Narodzenia, uprzejmie dziękujemy za demontaż dekoracji świątecznej.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i przekazanie paczek dla Ukrainy, a p. Walentemu Hanusiakowi za ich transport do centrali Caritas w Krakowie.

Przy okazji spotkania kolędowego ofiarę na kościół złożyli:
Z roli Chlebierzówka: Dorota Śmietana z rodziną, Mirosław Śmietana z rodziną, Krystyna Śmietana z rodziną, rodzina Polaniaków.

Z roli Molusy: rodzina Gierat, rodzina Strzelec i Klimek, rodzina Luberdów, Andrzej Luberda z rodziną, Leszke Luberda z rodziną, rodzina Pęcków, rodzina Hucisko i Molus, Józef Hanusiak, rodzina Migas.

Z roli Guzówka: rodzina Polaniaków.

Z roli U Lipki: rodzina Domasów, Bierówków, Kaniów, Adam Hanusiak z rodziną, Marian Hanusiak z rodziną, Mieczysław Molus z rodziną, Marcin Hanusiak z rodziną, Pertonela Hanusiak, rodzina Bierówków.

Z roli Koty: Andrzej Pieron z rodziną, rodzina Proszków, Daniel Molus z rodziną, Krystyna Molus z rodziną, rodzina Feldman, rodzina Hanusiaków, Stanisław Kucała z rodziną, Kazimierz Kania z rodziną, rodzina Kaniów, Tadeusz Kucała z rodziną, rodzina Syrek, Bartłomiej Molus z rodziną, Damian Hanusiak z rodziną.

Z roli Hoboty: rodzina Bierówków, Filipków, Jabconiów, Tomasz Szymanik, rodzina Gościejów, Hobotów, Misiurów, Tadeusz Hobot z rodziną, Łukasz Hobot z rodziną, rodzina Żbików, Trybałów, Zofia Hobot, rodzina Tyszkiewiczów, Hanuszków, Ziębów, Ryszard i Cecylia Gwiżdż, rodzina Proszkowców, Andrzej Gwiżdż z rodziną, Jacek Janicki z rodziną, Zuzanna Hobot, rodzina Dyrczów, rodzina Janickich, Zadorów, Hobotów i Płoskonków a także dwie rodziny anonimowo.

Z roli Gwiżdże: rodzina Gwiżdżów.

Z roli Brzegi: rodzina Ryszkowskich, Ciężkowskich, Ryszard Ciężkowski z rodziną, Bartłomiej Ciężkowski z rodziną, rodzina Kowalcze, rodzina Jabconiów, Flagów, Bierówków i Ziemblów, rodzina Romaniaków, Radoniów i Nawarów.

Z roli Urbany: rodzina Korabików i Gwiżdżów rodzina Filipków, Klusków, Lenartków, Pindlów, Bierówków, Wróblów, Filipków i Worwów, Jadwiga i Stanisław Filipek, rodzina Żabów, Gospodarczyków, Tajsów, Łakotów, Kazimierz Gospodarczyk, Jacek Worwa z rodziną, rodzina Worwów, Korabików, Jarosław Gwiżdż z rodziną, rodzina Hanusiaków i Lenartków, Swałtków i Gwiżdżów, rodzina Bierówków, Czyszczoniów, Gwiżdżów i Milewskich a także dwie rodziny anonimowo.

Z roli: Dziołek: Aniela Pęcek i Maria Pęcek. Z roli Jątyki: rodzina Ptaków, Majerków, Hanusiaków, Piotr Jątyka, Marian Filipek, rodzina Filipków, Drążyków, Rabiańskich i Zadorów, Mirków, Ziębów i Kosibów. Z roli Perły: rodzina Kozaków, Świerczków i Hanusiaków.

Z roli Pawlaki: rodzina Budów i Pietrzaków, Lorków, Maria Cudak i jedna rodzina anonimowo.

Z roli Domy nad Kacprem: rodzina Słoninów.

Ogłoszenia, o które zostaliśmy poproszeni:
Zapraszamy na podsumowanie sezonu kolędniczego dzisiaj na godzinię17:00 do sali widowiskowej Kliszczackiego Centrum Kultury. W programie min. występy Grup Kolędniczych i podsuwanie Konkursu Szopek.


Parafia św. Stanisława BM w Krzczonowie organizuje 8. dniową pielgrzymkę lotniczą do Grecji w dniach od 23 do 30 maja. Koszt 4190 zł. Wylot z Krakowa. Szczegóły na plakacie w gablocie a zapisy u księży w Krzczonowie.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.