W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Filipek. We wtorek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Stanisławy Mikołajczyk z roli Kusiki. Polećmy duszę Zmarłych Sióstr z naszej wspólnoty Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Chlebierzówka, Molusy i Guzówka za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Koty i Lipki, które podzieliliśmy na 2. części.

Dzisiaj w naszej parafii świętujemy jubileusz 25. lecia profesji zakonnej naszej Parafianki s. Grażyny Kluski, SDS. O godzinie 13.00 zostanie odprawiona msza święta dziękczynna, której przewodniczyć będzie bp Tadeusz Lityński, Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o nasze Czcigodnej Jubilatce, dziękujmy Bogu za łaskę powołania s. Grażyny do życia zakonnego w salwatoriańskiej rodzinie zakonnej oraz módlmy się o nowe i święte powołania z naszej parafii. Zapraszamy również do udziału w tym dziękczynieniu.

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, który zachęca nas do refleksji pięknym zwyczajem nabożeństw majowych ze śpiewem Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Odprawiane są one nie tylko w naszym kościele, ale także przy kapliczkach na rolach i w grocie na Kalwarii Tokarskiej. Nabożeństwo majowe, odprawiamy w kościele codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

We środę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Odpust w Stróży. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00,9.00, 11.00 i 15.30.

Wójt Gminy Tokarnia zaprasza na obchody Święta Konstytucji 3 maja. W programie: msza św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny, po niej przejście na plac kpt. Mieczysława Targowskiego i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Następnie nastąpi przemarsz na cmentarz komunalny, na którym zostanie poświęcony, przeniesiony z cmentarza z Łętowni grób rodziny Targowskich, dziedziców Tokarni.

Z okazji wspomnienia św. Floriana, które przypada w czwartek, tj. 4 maja, z całego serca życzymy naszym dzielnym Druhnom i Druhom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

My wszyscy: duszpasterze, parafianie i cała lokalna społeczność wyrażamy naszą wdzięczność za ich poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Szczęść Boże.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek Godzina Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu do spowiedzi zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i kandydatów do Bierzmowania.

W piątek msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej adoracja, litania i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

W sobotę msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej modlitwa różańcowa wynagradzająca.
Różaniec w intencji Ojczyzny i Kościoła odmówimy o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Stanisława BiM w Krzczonowie. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice, składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Zaproszenie abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego
na uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika,
głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

Kraków, dnia 26 kwietnia 2023 roku

Ukochani Archidiecezjanie!

Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzają one okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwy zanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej, wierny czciciel świętego Stanisława i profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.

Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Do udziału zachęcam Księży Dziekanów, którzy jako archiprezbiterzy są w sposób szczególny uprzywilejowani do reprezentowania duchowieństwa dekanatu. Zapraszam parafie i instytucje, którym patronuje święty Stanisław. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące.

A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.

✠ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski