Dzisiaj, po mszy św. w przededniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców błogosławienie pojazdów mechanicznych.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, złożoną ofiarę na kościoł oraz udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszańców 2 części tej roli, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy państwu Agacie i Markowi Bogdańskim, p. Józefowi Wróblowi z rodziną oraz uczestnikom pielgrzymki do Zubrzycy za złożone ofiary na pokrycie części kosztów powstającego nowego ołtarza. Bóg zapłać p. Janowi Wójcikowi, Jadwidze Romaniak oraz Ewelinie i Rafałowi Szlachetka za ofiarę na kościół.

5 sierpnia nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny. Obchody jubileuszu parafialnego rozpoczną misje parafialne, które poprowadzą ks. Andrzej Ziółkowski CM i ks. Józef Litwa, były wikariusz parafii. Od niedzieli 30 lipca, w kolejne dni będą odbywać się nauki tematyczne oraz nabożeństwa, m.in.: Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze, Różaniec, Apel Jasnogórski. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i facebook’u.

Odpust parafialny staje się okazją do wspólnej modlitwy, a przede wszystkim dziękczynienia Bogu za wszystkie otrzymane łaski przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej, naszej Patronki. Niech ten uroczysty dzień będzie dla nas wszystkich świętem naszej parafialnej rodziny. Wykorzystajmy go do wspólnego, rodzinnego, radosnego świętowania. Po południu, od godz. 16.00 zapraszamy na plac przy kościele rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Już za tydzień, w niedzielę poprzedzającą odpust, po każdej mszy św. – jak również w czasie trwania festynu – będziemy rozprowadzać losy – „cegiełki”. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony w całości na pokrycie kosztów: projektu, wykonania i złocenia nowego ołtarza i ambonki do naszej świątyni. Nabywając los można wygrać nagrodę główną, którą w tym roku jest motor CROSS KXD 608 o pojemności 125 cm3.

Dziękujemy p. Dorocie i Janowi Jędrocha, p. Małgorzacie i Adamowi Tajs, p. Mieczysławowi Ziębie, p. Magdalenie Jochymek oraz p. Jadwidze Romaniak za wsparcie finansowe 3. Festynu Rodzinnego, którego gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem „Ajagore”.

W dniu odpustu będzie miała miejsce także premiera książki „Z potrzeby ludzkich serc”, której autorem tekstu jest Marian Cieślik, a która jest zarysem dziejów tokarskiej parafii. Książka powstała z potrzeby serc stąd jej tytuł, tak, jak z potrzeby serca powstała parafia, o którą przez wiele lat starali się mieszkańcy Tokarni, mocno związani z Matką Bożą.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Wtorek – Święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu kierowcy i podróżujący czczą także św. Krzysztofa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof, którego polecamy Waszym modlitwom.

Środa – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Sobota – wspomnienie św. Marty

Wszystkim solenizantkom i solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Niech każdy dzień wakacji przynosi nam zarówno ubogacenie ducha, jak i umocnienie ciała.