Dzisiejsza składka z racji 3 niedzieli miesiąca przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Dziękujemy za hojność i materialne wsparcie.

W czasie wakacji Msza św. w tygodniu odprawiana jest wieczorem o godzinie 18.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
We środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
W czwartek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
W sobotę – Święto św. Jakuba, Apostoła. W ten dzień kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem odbędzie się obrzęd pobłogosławienia pojazdów mechanicznych.

Dziękujemy narzeczonym: Monice i Krzysztofowi, Annie i Piotrowi; rodzicom Szymona z okazji jego chrztu; Państwu Marii i Adamowi Gruszczykom (ze Stanów Zjednoczonych) za złożone ofiary na kościół.

Dziękujemy Pani Wiesławie Pasiowiec za odnowienie zabytowego ornatu; p. Andrzejowi Brzezickiemu za montaż bramy wjazdowej na plebanię; p. Tomaszowi Wietrzykowi za bezpłatny transport dużego samochodu ofiarowanej przez niego ziemi do ogrodu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Guzówka za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w następnym tygodniu prosimy mieszkańców pierwszej części roli Koty, którą podzieliliśmy na 3 części.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Osiedle: Władysław Radoń, Andrzej Proszek, Władysław Nawara, Marian Proszek, Mieczysław Cudak, Dariusz Hanusiak, Józef Mizera, Grażyna Fiedor; z roli Nad Kacprem: Marian Zieliński (któremu dziękujemy za wykonanie pomiarów geodezyjnych w parafialnym ogrodzie), Zbigniew Słonina; z roli Jątyki: Marian Filipek, Kamil Mirek, Leszek Zięba, Bartłomiej Dyrcz, Stanisław Filipek, Piotr Jątyka, Józef Zadora, Zdzisław Majerek, Edward Hanusiak, z roli Dziołki: Jan Pęcek.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po czterech mężczyzn z ról Kiełtyki i Durki. Chcemy w miarę możliwości przy dobrej pogodzie dokończyć plantowanie terenu pod ogród przed plebanią, wywalcować ziemię poz zasiew trawy, wyczyścić i pomalować murek pod ogrodzenie na dziedzińcu plebanii, oraz wyciąć trawy i krzaki wokół stawu.

W poniedziałek o godzinie 14.00 odbył się pogrzeb naszego parafianina ś.p. Jana Zadory. Módlmy się za naszego zmarłego brata. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy udanych wakacji. Razem z błogosławieństwem, przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia.