Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy także święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka do puszek przed kościołem przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 4. i zarazem ostatniej części tej roli.

Dziękujemy naszym Parafiankom za piękny Bożonarodzeniowy wystrój naszej świątyni i za ufundowanie nowych bombek choinkowych. Wyrażamy wdzięczność Panu Leśniczemu za przekazanie choinek do kościoła przez Nadleśnictwo Myślenice. Dziękujemy Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia za ubogacenie muzyką i śpiewem liturgii Bożonarodzeniowej oraz parafialnemu chórowi „Mio Dio” za dzisiejszą obecność na sumie.

Jutro święto św. Jana apostoła i ewangelisty. We wtorek, święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W najbliższy piątek zakończenie roku kalendarzowego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 17.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicze pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczniemy Nowy Rok wołaniem o pokój, zgodę i jedność na świecie, w naszej Ojczyźnie a zwłaszcza w naszej parafii. W tym dniu przypada w Kościele 55. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę: 7:00, 9:00, 11:00 i 15:30.

Od 3 stycznia będziemy zapraszali na mszę świętą o godz. 18.00 przedstawicieli rodzin z poszczególnych ról, aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Po zakończeniu mszy św. będziemy mieli okazję do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

Razem z Komisariatem Ziemi Świętej włączamy się do akcji „Zapal światełko dla Betlejem”. W zakrystii są do nabycia szopki i zawieszki z drzewa oliwnego oraz dzieciątko (figurka Jezusa z Betlejem). Dochód ze sprzedaży, w postaci dobrowolnych ofiar zostanie przeznaczony na pomoc chrześcijanom mieszkającym w Autonomii Palestyńskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.