Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stanisława Mikołajczyka. Polećmy duszę naszego Zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Kiełtyki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu (we czwartek rano) prosimy mieszkańców roli Durki, którą podzieliliśmy da 2. części.

Dziękujemy Stanisławowi Kani z roli Kanie za wykonanie z wikliny nowych podstaw do palm tokarskich, które udekorowały pięknie nasze Parafianki. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym, przed każdą mszą świętą mamy możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. Wykorzystajmy tę okazję i nie odkładajmy spowiedzi na ostatni Wielki Tydzień, tym bardziej, że w Triduum Sacrum wszyscy kapłani są przy ołtarzu.

Plan Niedzieli Palmowej
godz. 10:00 – stawianie palmy na Placu kpt. M. Targowskiego – Młodzieżowy Zespół Kliszczacy
godz. 10:30 – rozpoczęcie Konkursu Palm – przed kościołem

Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła o godz. 11.00. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie ks. prałat Jan Kabziński, budowniczy Sanktuarium św. Jana Pawła II i jego były Kustosz.

Zapraszamy: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia; naszych druhów Strażaków w mundurach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych oraz nasze tokarskie rodziny.

Po zakończonej uroczystości rozstrzygnięcie Konkursu na Najwyższa Palmę

Przy kościele – stoiska regionalne – rzeźba ludowa

W godzinach od 10:00 do 14:00 – możliwość zwiedzenia dworu – ekspozycje stałe, Galeria Rzeźby Józefa Wrony

godz. 13:30 – spotkanie Józefem Wroną, twórcą ludowym, autorem Chrystusa Palmowego, oraz wyjście z przewodnikiem na Kalwarię Tokarską – zbiórka: Kliszczacka Zagroda (parking przy stadionie GKS Beskid Tokarnia)

18:00 – Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze

Dzisiaj, przypada koleja rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II. O godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Rozważania i śpiew przygotował i poprowadzi Jan Kluska, przewodnik kalwaryjski.

Wydarzenia, które towarzyszą nam w dniu dzisiejszym.
Godz. 18.00 – koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt” realizowany przez TVP oraz Polskie Radio i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II na rynku w Wadowicach.
Godz. 20.00 – spotkanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie organizowane przez Archidiecezję Krakowską.

Osoby, które pozostaną w domach zachęcamy do duchowej łączności i do zapalenia świec w oknach domów czy mieszkań o godz. 21.37. Ten drobny gest będzie znakiem pamięci i wdzięczności Papieżowi Polakowi.

Dla wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wymienionych inicjatywach w godzinach od 20.00 – 22.00 otwarta będzie nasza świątynia parafialna. Zapraszamy do modlitwy.

Jutro, we wtorek i we środę, ostatnia okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 do 18.00.

Przed nami Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

LITURGIA TRIDUUM SACRUM – W WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ O GODZ. 18:00!

WIELKI CZWARTEK
W tym dniu nie ma mszy świętej rano!
Msza Święta Krzyżma na którą zostali zaproszeni wszyscy Kapłani archidiecezji krakowskiej będzie miała miejsce o godz. 10.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

O godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK
Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii. Nie więc mszy świętej rano także w naszym kościele.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po Adoracji Krzyża, zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym.

PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:
od 21.00 do 22.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.
od 22.00 do 23.00 – zapraszamy Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.
od 23.00 do 00.00 – zapraszamy członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
O północy – Droga Krzyżowa.
Od 01.00 do 03.00 – Więcierża (wszystkie role).
od 03.00 do 05.00 – role: Wierodnki, Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 05.00 do 07.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysłop.
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna i Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Wyjdziemy na zewnątrz świątyni, aby jako chrześcijanie ogłosić całemu światu radosną wieść: „możecie już otrzeć łzy, śmierć została pokonana”.

Prosimy o uświetnienie Uroczystości: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia, Kliszczaków w strojach regionalnych oraz chór parafialny. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Msze święte w naszym kościele odprawiamy o: 7:00; 9:00; 11:00 i 15.30.

W Poniedziałek Wielkanocny będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W ogólnopolskim wydaniu Gościa Niedzielnego znajdziemy obszerny artykuł pt. „Dłubok” poświęcony Józefowi Wronie, rzeźbiarzowi ludowemu, autorowi figury Jezusa palmowego.

Otwórzmy nasze serca na przyjęcie Bożej łaski i pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość Zmartwychwstania.