Dzisiaj na sumie o godzinie 11.00 żegnamy ks. Marcina, który przez 2 lata pracował w naszej parafii. Ks. Marcin decyzją ks. Kardynała Stanisława Dziwisza został mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Dziękujemy ks. Marcinowi za jego dotychczasową posługę duszpasterską we wspólnocie parafialnej, życząc obfitych łask i opieki Świętej Rodziny na nowej parafii. Na mocy dekretu Metropolity Krakowskiego nowym wikariuszem został ks. mgr. lic. Krzysztof Litwa.

Dzisiaj także Gminne Uroczystości Dożynkowe. W imieniu p. Wójta Gminy Tokarnia zapraszam na uroczystą Mszę św. dziękczynną za plony, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 14.00. Następnie przemarsz korowodów dożynkowych, oraz prezentacja wieńców. O godzinie 17.30 wystąp zespołu regionalnego „Majeranki” z Rabki. O godzinie 19.00 zabawa taneczna.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na nasz kościół oraz stałą troskę o naszą świątynię. Z planowanych inwestycji w kościele: Jesteśmy w fazie projektu rozudowy ołtarza w kaplicy Jezusa Miłosiernego w którym znajdą się płaskorzeźby: św. Jana Pawła II oraz św. siostry Faustyny, Apostołów Bożego Miłosierdzia z miejscem na ich relikwie. W najbliższym czasie chcemy zainstalować mechaniczą wentylację, która zapewni odpowiednią wymianę powietrza, usunie wilgoć z wnętrza kościoła, skutecznie ochłodzi jego wnętrze latem, ale przede wszystkim obniży zużycie energii potrzebnej do ogrzania kościoła w zimie.

Dziękujemy chorym z Więcierży: Wiktorii Ptak, Edwardowi i Marii Hanusiakom, Anieli Proszkowiec, Genowefie Bruzdzie; Kołu Gospodyń Wiejskich z Więcierży, oraz rodzicom Tomasza Roberta i Mileny z okazji chrztu ich dzieci za ofiary przeznaczone na kościół.

Dziękujemy mieszkańcom 1-szej części roli Dziubras Górny – którą podzieliliśmy na 3 części – za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w kościele tym tygodniu prosimy 2-ej części tej roli.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali z roli Dziubras Górny: Józef Kiełtyka, Grzegorz Kołodziej, Łukasz Hobot, Marcin Polaniak, Franciszek Trybała, Józef Wróbel, Marta Kiełtyka, Stanisław Molus, Antoni Wróbel, Ewa Kiełtyka, Janusz Dziubras, Mieczysław Kiełtyka, Wiesław Kosek, Piotr Kiełtyka, Franciszek Korabik, Andrzej Wicher, Stanisław Hobot, Szymon Molus.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy do dwóch mężczyzn z roli Kostruchy.

Dziękujemy panu Rafałowi Lenartkowi za pomalowanie łazienki przy zakrystii i wejścia do zakrystii, oraz panu Andrzejowi Pieronowi za pomalowanie dwóch zakrystii. Dziękujemy p. Stanisławowi Wróblowi, komendantowi OSP za zlikwidowanie dwóch gniazd szerszeni przy plebanii.

Informujemy, że PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO czynna jest w każdy III czwartek miesiąca, w godzinach od 18.30 do 19.30 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy zainteresowanych: m.in. narzeczonych, rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych.

Powstała strona interentowa naszej parafii. Stronę naszej parafii – częściowo jeszcze w rozbudowie – znajdziemy w internecie pod adresem: www.parafiatokarnia.pl. Na stronie zamieszczone zostały intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, podane są godziny urzędowania kancelarii i nabożeństw, naszej Poradni Życia Rodzinnego, oraz bieżące wydarzenia mające miejsce w naszej parafialnej wspólnocie.

Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła.

W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy parafian na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

W tym tygoniu patronują nam:

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna.

28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.