Dziś w liturgii wspominamy św. Pisa X, papieża. Składka przeznaczona na potrzeby naszej świątyni.

Dziękujemy mieszkańcom 5-ej części roli Urbany za posprzątanie kościoła, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Hoboty, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Dziubras Górny, Kostruchy i Madonie za przygotowanie wieńca dożynkowego na parafialne dożynki.

Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i fundatorom nagród, którzy wsparli nasz Festyn Rodzinny. Jesteśmy wdzięczny osobom, które wchodząc w skład Komitetu Organizacyjnego, poświęcając swój czas, bezinteresownie pomagały przy jego organizacji, a bez pomocy których niemożliwe byłoby zorganizowanie tego Festynu.

Dziękujemy p. Władysławowi Piaściakowi, Wójtowi Gminy Tokarnia, p. Zofii Janickiej, Sołtys wsi Tokarnia, p. Stanisławowi Winterowi, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, p. Teresie Hans, p. Stanisławowi Funkowi, p. Januszowi Jędrocha, p. Stanisławowi Wróblowi, komendantowi OSP, p. Wojciechowi Pęckowi, prezesowi OSP, p Józefowi Wróblowi, prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, p. Marii Pieron, p. Stanisławowi Nawarze, p. Janowi Nosidlakowi, za okazaną pomoc.

Dziękujemy członkiniom Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa; Paniom z Ośrodka Wsparcia Społecznego, oraz kobietom z Kół Gospodyń Wiejskich z Tokarni i Więcierży, naszej orkiestrze, strażakom; zespołowi „Kliszczacy”, dzieciom ze scholi „Śnieżnej Pani”; ratownikom z Maltańskiej Służby Medycznej, Oddział Myślenice.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w festynie; za waszą rodzinną obecność, entuzjazm, radość, wspólną zabawę, piękne świadectwo, że możemy razem robić wielkie rzeczy.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP, Królowej. We wtorek wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy. W środę wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Odnawiając akt zawierzenia narodu Polskiego, dziękujemy za sześć wieków Jej orędownictwa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie św. Moniki.

Wyjazd młodzieży na kolonię parafialną w Bieszczady będzie w poniedziałek 22 sierpnia. Autokar zostanie podstawiony na parking przed kościołem o godz. 7.45.

Dziękujemy Róży Kobiet Wniebowzięcia NMP z Więcierży, mieszkańcom ról: Dziubras Górny, Kostruchy i Madonie, pewnej rodzinie z roli Brzegi, p. Marii Świerczek z Krakowa, pewnej osobie z Niemiec, oraz wszystkim anonimowym ofiarodawcom za przekazane złoto i ofiary materialne przeznaczone na koronację.

Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.