W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kiełtyki i śp. Józefa Korzenia. Polećmy naszych zmarłych braci Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni i za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i wsparciem materialnym chcemy objąć chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po mszach świętych będzie przeprowadzona dobrowolna kwesta m.in.: na wsparcie uchodźców z Syrii oraz organizację edukacji dla dzieci w Libanie.

W dniu dzisiejszym o godz 16.30 w Kliszczackim Centrum Kultury będzie miał miejsce Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Tokarnia. Zachęcamy do udziału.

W piątek na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na godz. 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy 8 razem z rodzicami.

Kilka zapowiedzi najbliższych ważnych wydarzeń w życiu kościoła i naszej parafii.

Za tydzień, w niedzielę 19 listopada 2023 r. będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich. Tegoroczne hasło VII Światowego Dnia Ubogich brzmi: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W dniach 17-19 listopada na Małym Rynku znów wielu ubogich będzie mogło skorzystać z wyjątkowych wydarzeń. W planie są porady prawne, psychologiczne, pomoc socjalna, aktywizacja zawodowa, pomoc medyczna, posiłki, dyżury spowiednicze, nauki rekolekcyjne.

Szukamy wolontariuszy, którzy będą chcieli w czasie VII Światowego Dnia Ubogich podzielić się swoim czasem z innymi. W naszej parafii zostanie przeprowadzona dobrowolna kwesta na organizację centralnych wydarzeń Światowego Dnia Ubogich w Krakowie. O przeprowadzenie kwesty proszę członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

W niedzielę, 26 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych członków do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Osoby zainteresowane wstąpieniem do tej najprężniej działającej w naszej parafii grupy modlitewnej uprzejmie prosimy o wpisanie się po zakończonej eucharystii na listę w zakrystii i kontakt z ks. Proboszczem lub p. Anną Hanusiak, naszą zelatorką.

Dnia 3 grudnia, w pierwszą niedzielę Adwentu wraz z rodzicami Lenki Cholewy chcemy zorganizować w naszej parafii „Kiermasz Dobroczynny dla Lenki”. Zapraszamy ludzi o wielkim sercu do pomocy w przygotowaniu kiermaszu. Co potrzeba: można upiec pyszne ciasto, podzielić się domowej roboty przetworami, soczkami z malin, można wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe. W zakrystii jest lista, na którą mogą wpisywać się darczyńcy. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

Całkowity dochód z kiermaszu będzie wsparciem finansowym na dalsze leczenie lewej nóżki Lenki. Jeśli przerwiemy leczenie – jak piszą w piśmie z prośbą o wsparcie rodzice dziecka – to całe cierpienie naszej córeczki oraz trud lekarzy pójdzie na marne, a co najgorsze Lenka trafi na wózek inwalidzki, a w przyszłości będzie musiała przejść amputacje nóżek. BŁAGAMY O POMOC .

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.