Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała „festum Eucharistiae” – „święto Eucharystii”. Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii; jest także okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu a przede wszystkim do wyrażenia naszego dziękczynienia Bogu za niepojęty dar Ciała i Krwi Pana Jezusa.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę i szczęśliwy przebieg procesji.

Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do pobożnego, pięknego i owocnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała.

Dziękujemy:
– mieszkańcom ról: Osiedle, Dom Nauczyciela, Leśniczówka, Państwu Kowalikom za przygotowanie pierwszego ołtarza.
– mieszkańcom ról: Pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny, Blychy za przygotowanie drugiego ołtarza i za złożoną ofiarę na mszę świętą.
– mieszkańcom ról: Perły, Pawlaki, Jątyki, Dziołek, Domy nad Kacprem za przygotowanie trzeciego ołtarza.
– mieszkańcom ról: Parchule i Brzegi za przygotowanie czwartego ołtarza i za złożoną ofiarę na mszę św. i na kościół.

Dziękujemy: Liturgicznej Służbie Ołtarza (kandydatom, ministrantom i lektorom), Służbie Kościelnej (p. Organiście i p. Kościelnemu); Orkiestrze Dętej OSP; Policji i Strażakom, którzy zadbali o bezpieczeństwo na drodze; oraz Druhnom i Druhom w strojach galowych.

Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; Paniom i Panom noszącym feretrony, figury i różaniec; Kliszczakom w strojach regionalnych; wszystkim i każdemu z osobna.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w tygodniu przed mszą świętą wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

Zasadniczą prawdą, Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa jest ta, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest „procesja serca”, która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.

Życzymy wszystkim otwartych serc, wypełnionych miłością do Boga i drugiego człowieka. Dobrego świętowania.