Dzisiejsza Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga w tajemnicy ciągłego dzielenia się życiem i miłością. Prosimy również o łaskę naśladowania Go w tej miłości i mądrości. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom 3. części ról: Zagrody i Dziubras Dolny. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części tychże ról, które podzieliliśmy na 5 części.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci NSPJ codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę
o godz. 15.00.

Wczoraj w kościele parafialnym w Pcimiu odbyło się błogosławieństwo lektorów naszego Dekanatu. Z naszej parafii do grona lektorów zostali dołączeni: Marcin Barglik, Grzegorz Filipek, Mikołaj Hanusiak, Sebastian Hołda, Michał Kiełtyka, Damian Maciejowski, Przemysław Makuch. Gratulujemy i prosimy o modlitwę dla tych młodych chłopców. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce ks. Pawła za pomoc duszpasterską w przeprowadzeniu trawającego kilka miesięcy kursu lektorskiego i duchową opiekę nad kandydatami.

Jutro o godzinie 14.00 wyjazd do Zubrzycy Górnej do naszego kościółka.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.
Msze św. w tym dniu o godz. 07.00, 10.00 i 15.30.
Po mszy św. o godz. 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem.
W tym roku ołtarze przygotują: 1 – przed cmentarzem: mieszkańcy roli Osiedle; 2 – od strony Więcierzy obok cukierni: mieszkańcy roli Kostruchy i Dziubras Górny; 3 – ołtarz koło GOK-u: mieszkańcy ról Młyny, Tarnów, Przymiarki i Dział Niżny; 4 – ołtarz przy dzwonnicy: mieszkańcy ról Florki, Za Górą, Na Filii, Barnasiówka, Luberdy i Łocki.

Zapraszamy orkiestrę dętą OSP; naszych druhów-strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; dzieci w strojach komunijnych; poczty sztandarowe; panie noszące feretrony, figury i różaniec; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny. Zadbajmy o dekoracje okien na trasie procesji. Najbardziej uczcimy Chrystusa przyjmując Go w Komunii Świętej. Niech procesja zjednoczy nas we wspólnym wyznaniu naszej wiary. Prosimy naszych strażaków o pomoc Policji w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w tym dniu w centralnej procesji; rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00 na dziedzińcu przed Katedrą na Wawelu.
W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych.

Dziękujemy za wykonane prace ogrodnicze przy kościele: ks. Krzysztofowi, ks. Pawłowi, Dariuszowi Hanusiakowi, Stanisławowi Pindlowi, Stanisławowi Nawarze, Irenie Lorek, Janinie Buda, Zofii Korabik, Sylwii Mirowskiej, Barbarze i Kazimierzowi Makuskom. To dzięki nim otoczenie naszej świątyni jest z dnia na dzień coraz piękniejsze. Bóg zapłać za ich poświęcony czas i troskę o wspólne dobro.

Ofiarę na kościół złożyli: trzy anonimowe osoby; narzeczeni: Joanna i Michał; rodzice Adriana Zębola i Patryka Pęcka przy okazji chrztu oraz

Obowiązkowa zbiórka dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 16.30, dla ministrantów i lektorów we wtorek po mszy wieczornej.

W najbliższą niedzielę (tj. 23 czerwca) na mszy o godz. 9.00 do grona ministrantów zostaną uroczyście włączeni nasi mali kandydaci.

Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 16:30, a dla lektorów i kandydatów na lektorów w czwartek po Mszy wieczornej.

Komisariat Ziemi Świętej organizuje razem z naszą parafią Pielgrzymkę śladami Mojżesza
i Jezusa do Jordanii i Ziemi Świętej. Termin: 18 -29 listopada 2019 r. Zapisy do końca czerwca.

Ogłoszenia o które nas proszono:

Zbiórka krwi w salce katechetycznej przy kościele dzisiaj w godzinach od 8.30 do 12.30.

Dzisiaj również na stadionie GKS Beskid Tokarnia odbywa się Memoriał Sportowy im. Tadeusza Zdunia o godz. 14.00. Zapraszamy.

Wójt gminy Tokarnia oraz Gminy Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców Gminy na Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Rytmy i Smaki. Park Dworski w Tokarni niedziela 23 czerwca godz. 16.00 wiele atrakcji dla dzieci, wiele muzyki oraz festiwal pieroga kliszczackiego w wykonaniu wszystkich kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy.

Zbawiciel zapewnia: „Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy”. Niech Jego obecność pomaga nam zachować niezachwiana nadzieję zbawienia.