Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczony – to znaczy posłany”.

Wczoraj dobiegła końca parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. W miejscach świętych związanych z życiem i działalnością Jezusa polecaliśmy Panu Bogu i Jego Matce całą naszą parafię.

Dziękujemy mieszkańcom roli Luberdy za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, złożoną ofiarę oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy pozostałych mieszkańców roli Luberdy oraz mieszkańców roli Łocki.

Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność naszym dzielnym druhom-strażakom za całonocne dyżury przy naszej świątyni. Bóg zapłać!

Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Jedną z form troski o zmarłych są w naszej parafii tak zwane wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe oraz roczne. Wypominki roczne wyczytujemy (przez cały rok) w każdą niedzielę, przed Mszą św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00.

Do końca października będzie można składać wypominki w kancelarii od godziny 16.00 do 17.00, oraz pół godziny po mszy św. rannej i wieczornej. Kartki na wypominki do zabrania pod chórem.

Bardzo prosimy, aby na wypominki roczne wpisywać imiona zmarłych z najbliższej rodziny. Za wypominki jednorazowe składamy ofiarę dobrowolną, a za roczne równowartość intencji mszalnej od duszy.

W przyszłą niedzielę 30 października zmiana czasu z letniego na zimowy. Nie zmieniamy jednak godziny mszy św. wieczornej. Na prośbę wielu parafian msza św. będzie w naszym kościele o godz. 18.00.

Dzisiaj w czasopiśmie „Niedziela” obszerny artykuł o koronacji obrazu.

W orędziu na Tydzień Misyjny ojciec św. Franciszek pisze: „Światowy Dzień Misyjny 2016 zaprasza nas do spojrzenia na misję „do narodów” jako wspaniałe, ogromne dzieło miłosierdzia”. Niech te słowa mobilizują nas do kolejnego dobra w chrześcijańskim powołaniu.