Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto Trzech Króli jest także dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Składka przeznaczona na misje.

W imieniu p. Janusza Jędrochy, kapelmistrza Orkiestry OSP Tokarnia zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na Koncert Noworoczny, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17.00.

Dziękujemy członkiniom Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ za umycie posadzki i posprzątanie kościoła w środę po pogrzebie, oraz panom: Andrzejowi Pieronowi, Andrzejowi Gwiżdżowi oraz Krzysztofowi za odśnieżenie terenu wokół kościoła i plebanii.

Przed nami Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Na mszy św. o godzinie 9.00 dzieci z Koła Misyjnego przygotują oprawę liturgiczną, a po mszy św. zapraszają na krótki występ. Z kolei liturgię mszy św. o godzinie 11.00 ubogaci śpiew kolęd w wykonaniu zespołu regionalnego „Kliszczacy”.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli mieszkańcy roli Madonie: Anna i Antoni Pęcek, Krzysztof Pęcek, Michał Pęcek z rodziną, rodzina Bruzda, rodzina Jurczaków, Jan Kluska z rodziną, Dariusz Dziadkowiec z rodziną, Józef Słonina z rodziną, Maria Pęcek, Filip Janus z rodziną, rodziny Zadorów i Makusków, Daniel Pęcek z rodziną, Dorota i Jan Jędrocha z rodziną, rodzina Jędrochów, rodziny Filipków i Słoninów, Tomasz Słonina z rodziną.

Z roli Kusiki i Mizery: rodzina Gemza, Stanisława i Stanisław Mikołajczyk, rodzina Mirek, rodzina Pieron, Grażyna i Robert Hobot, Ewelina i Krzysztof Szczepaniak z rodziną; Maria i Jan Mizera, Józefa i Paweł Pęcek z rodziną, rodzina Hanusiaków, Lucyna Naskręt, Janina i Wacław Dyrcz.

Z roli Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Lipki, Koty: Dorota Śmietana, Anna i Mirosław Śmietana, rodzina Śmietana, rodzina Polaniaków, rodzina Luberdów, Beata i Andrzej Luberda; rodzina Gierat, Teresa i Leszek Luberda, rodzina Strzelców, rodzina Pęcek, rodzina Hucisko, rodzina Molusów, rodzina Hanusiaków, Dorota i Bogdan Migas; Ilona i Stanisław Polaniak, Zofia i Mieczysław Polaniak; Maria i Jan Kuska, rodzina Domas, rodzina Kania, Małgorzata i Wiesław Bierówka, Petronela Hanusiak, Elżbieta i Leszek Hanusiak, Beata i Paweł Słonina, Mieczysław Molus z rodziną, Elżbieta i Adam Hanusiak, Anna i Marian Hanusiak, Teresa i Marcin Hanusiak; Zofia i Kazimierz Kania, rodzina Kaniów, Dominika i Adam Kania, rodzina Pieron, rodzina Kucała, Andrzej Kowalcze, rodzina Feldman, rodzina Hanusiaków, Krystyna i Stanisław Molus, rodzina Kucała, rodzina Syrek, rodzina Hanusiak, rodzina Jabcoń, Kazimierz Surlas.

Z roli Gwiżdże i Hoboty: Anna i Marian Gwiżdż; rodzina Ostrawskich i Hobotów, Łukasz i Małgorzata Hobot, rodzina Trybałów, Stanisław i Zofia Hobot, rodzina Durków i Tyszkiewiczów, Monika Hanuszek, rodzina Ziębów, Ryszard Gwiżdż z rodziną, rodzina Proszkowców, Andrzej Gwiżdż z rodziną, Józefa Hobot, rodzina Cudaków, Edward Dyrcz i Piotr Dyrcz z rodziną, Czesława Kluska, Tadeusz i Halina Bierówka, rodzina Filipków, rodzina Jabconiów, Tomasz Szymanik, rodzina Gościejów, Piotr i Barbara Hobot, rodzina Osielczaków i Ptaków, rodzina Janickich, rodzina Zadorów, Ludwik i Maria Hobot, Andrzej i Barbara Hobot, Halina i Tadeusz Bierówka.

Z roli Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Dom pod Kasprem: Janina Kowalcze, Aniela Pęcek, Maria i Jan Pęcek; Małgorzata i Zdzisław Majerek, rodzina Hanusiaków, Anna i Józef Jątyka, Klementyna i Marian Filipek, Stanisława i Stanisław Filipek, Wioleta i Leon Drążyk, rodzina Zadora, Aniela i Tadeusz Rudzińscy, rodzina Mirek, Marta i Leszek Zięba, Aneta i Bartłomiej Molus, Teresa i Bartłomiej Dyrcz, Marta i Piotr Chmielarczyk, rodziny Kozak i Hanusiak, rodzina Świerczek, Janina i Jan Buda, rodzina Hanusiak, Anna Cudak, rodzina Ferrero, rodzina Cudak, Irena i Marek Lorek, Maria i Zbigniew Słonina, Urszula i Marian Zielińscy.

Dodatkowo: Z roli Kostruchy: Ewa i Jan Lenartek, Emilia i Marek Lenartek. Z roli Granica: Halina i Antoni Dziubras z rodziną. Z roli Dziubras Dolny: rodzina Stoch.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:

7 stycznia (sobota) – Kluski i Szewcy

9 stycznia (poniedziałek) – Blychy, Osiedle Dolne (od Państwa Kowalików) Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, zakończenie w szkole

10 stycznia (wtorek) –  Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kanie

11 stycznia (środa) – Gębki

12 stycznia (czwartek) –  Dziubras Górny, Kostruchy

13 stycznia (piątek) –  Durki, Kiełtyki, Bugaje

14 stycznia (sobota) – Dział Niżny, Dom pod Brzegiem, Przymiarki, Tarnów, Młyny

W niedzielę dekanalna Świąteczna Akcja Gorących Serc. Rozpoczęcie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu o godzinie 15.00. Tegoroczny cel akcji będzie przeznaczony na leczenie leczenie Damiana Pandyry z Pcimia. Po mszach św. odbędzie się dobrowolna kwesta na ten szczytny cel.

W środę odbył  się pogrzeb + Józefa Miernika. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Życzymy radosnego świętowania w rodzinnym gronie.