Dzisiaj Niedziela Radości „Gaudete”. Słowo to pochodzi od łacińskiego czasownika „gaudere” i jest wezwaniem do radości: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając 13 grudnia br. o godz. 19.30 świeczkę w oknie swojego domu. Gest ten bezpośrednio nawiązuje do zapalonych przez św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, w Pałacu Apostolskim i Białym Domu, świec symbolizujących sprzeciw wobec polityki i działań władz komunistycznych w Polsce.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli rodzice Darii, a renowację ołtarza wsparli: Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym i pewna rodzina. Bóg zapłać.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Dzisiaj, po zakończeniu mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W trakcie adoracji do godziny 15.00 będziemy się modlić o chrześcijańskie życie rodzin i prosić, aby nasze rodziny były silne Bogiem.

Roraty, codziennie o godz. 18:00. Tegoroczne Roraty transmitowane są także przez Internet. Przez cały tydzień – od poniedziałku do soboty – spowiadamy od godziny 17:30 (pół godziny przed rozpoczęciem rorat).

W przyszłą niedzielę, z racji 3. niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim naszym Parafianom dziękujemy za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Z racji trwającej pandemii nie przewidujemy przedświątecznej spowiedzi adwentowej. Za tydzień, w niedzielę tj. 20 grudnia pomiędzy mszami (w trakcie mszy św. spowiedzi nie będzie) w konfesjonałach będzie spowiadać dwóch zaproszonych kapłanów-spowiedników. Godziny spowiedzi: 8:00 do 9:00; 10:00 do 11:00; 12:00 do 13:00. Nie odkładajmy spowiedzi do ostatniej chwili, odpowiednio wcześniej zadbajmy o to, co w te Święta najważniejsze.

Z powodu braku wolnych terminów w Księdze Intencji Mszalnych na przyszły rok (z racji rekordowej liczby pogrzebów tym roku), od stycznia 2021 roku, wprowadzamy w każdą środę o godzinie 18:00, na wzór mszy świętej piątkowej za Zmarłych, mszę świętą zbiorową tzw. Nowennową. Na tej mszy świętej zbiorowej będziemy łączyć zamawiane intencje i za wstawiennictem Matki Bożej Nieustającej Pomocy wspólnie modlić się: np. w rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, z okazji urodzin czy imienin oraz z prośbą o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.

W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki i świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z inicjatywy p. Radosława Wichy, właściciela Firmy ALTEL z Krakowa, nasza parafia otrzymała w prezencie nową tablicę znakową. Bóg zapłać za miły gest i praktyczny dar.

Solenizantki, solenizantów i jubilatów otaczamy naszą serdeczną modlitwą i powierzamy opiece Matki Bożej, Patronce Adwentu. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.