Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców całej roli Madonie. Prosimy zabrać ze sobą grabie i miotły, gdyż tego dnia oprócz wnętrza świątyni chcemy uporządkować obejście naszego kościoła.  

Dziękujemy Annie i Piotrowi Piaszczakom za ofiarę na kościół.

Po sumie Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 oraz 19.30. Udziałem w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w tym roku przystąpiło 38 osób. Bóg zapłać za odwagę, modlitwę – duchową pomoc i troskę wobec poczętego życia.

We wtorek o godz. 16.30 zbiórka kandydatów na ministrantów, a w sobotę próba scholii o godz. 9.00

Przypominamy, iż Poradnia Życia Rodzinnego jest nieczynna do maja.

W sobotę rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Bardzo prosimy, aby był to czas wyciszenia i refleksji nad tym, co najważniejsze w naszym życiu. Prosimy o takie zaplanowanie sobie czasu, abyśmy mogli uczestniczyć w nabożeństwach i naukach. Nauki rekolekcyjne, codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 głosić będzie ks. Tomasz Rajda.

Program:

Sobota 6 kwietnia 2019

godz. 09.00 – msza św. z nauką dla chorych i sakramentem namaszczenia chorych. Od godziny 8.30 spowiedź chorych

Po mszy św. (ok. godz. 10.00) dwóch kapłanów odwiedzi chorych w ich domach. Prosimy po mszy św. zgłosić do zakrystii chorych i wyznaczyć dwóch kierowców, jednego z Tokarni i jednego z Więcierży

godz. 18.00 – msza św. z nauką dla małżonków i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, aby uczestniczący w nabożeństwie małżonkowie stanęli obok siebie, aby móc podać sobie ręce przy odnowieniu przysięgi.

W Niedzielę msze św. z naukami ogólnymi o godz. 7.00; 11.00 i po Gorzkich Żalach, na mszy św. o godz. 9.00 nauka dla dzieci.

O porządku nauk rekolekcyjnych dla uczniów SP i Gimnazjum poinformują na religii katecheci w poszczególnych klasach.

Wtorek 9 kwietnia 2019

To dzień Sakramentu Pokuty i Pojednania. Msze św. z nauką ogólną o 7.00 i 18.00

Spowiedź, rano: od godz. 8.00 do godz.12.00 (przerwa w spowiedzi od 9.30 do 10.00). Po południu, od godz. 15.00 do 19.00 (przerwa w spowiedzi od 16.30 do 17.00).

W środę zakończymy nasze rekolekcje specjalnym błogosławieństwem rekolekcjonisty. W tym dniu na wszystkich mszach świętych składka przeznaczona dla rekolekcjonisty za kilkudniową posługę Słowa Bożego w czasie tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych w naszej wspólnocie.

Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej sumie o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Prosimy nasze parafianki o wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły na palmy, oraz o pomoc w udekorowaniu ołtarzy i przyozdobieniu filarów naszej świątyni.

Przypominamy, o konkursie na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy GOKiS do dnia 10 kwietnia 2019 r.

Przez cały Wielki Post, a zwłaszcza podczas rekolekcji wielkopostnych mamy okazję, by podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia wrzucając do skarbony, która stoi przy ołtarzu głównym jałmużnę wielkopostną, wspierając tym samym projekt medyczny „Doctors Africa”.

12 kwietnia (piątek) mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na Facebooku.

Bóg cierpliwie czeka na owoce. Nie zamykajmy serc. Zbawienia nadszedł czas. Gdy Chrystus puka w drzwi. Może ostatni raz. Błogosławionej niedzieli.