Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję z całego serca p. Bożenie Smolak, naszej katechetce oraz ks. Krzysztofowi i ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci do sakramentu pokuty i Pierwszej Komunii Świętej.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, udekorowanie ołtarzy kwiatami, umycie okien, porządki wokół kościoła i dar ofiarny. Tym darem jest piękna kapa z emblematem Matki Bożej, której będziemy używać podczas nabożeństw w naszym kościele.

O porządki w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

Dziękujemy p. Krystynie Winter za uszycie pokrówców na klęczniki, p. Dorocie Klusce, państwu Katarzynie i Andrzejowi Pieron za przyozdobienie drzwi wejściowych; p. Grzegorzowi i Tomaszowi Kozioł, właścicielom firmy „Flora” za bezpłatne wypożyczenie zwyżki do mycia wysokich partii okien oraz za ofiarę złożoną na kościół. Dziękujemy p. Teresie Hans, pani Annie Romaniak i panu Ryszardowi za przeprowadzenie prób śpiewu z dziećmi; scholi „Śnieżnej Pani” za ubogacenie dzisiejszej liturgii śpiewem. Wyrażamy naszą wdzięczność p. Zofii Korabik, p. Sylwii Ignacok-Mirowskiej oraz p. Stanisławowi Nawarze za piękną i wymowną dekorację przygotowaną na dzień Pierwszej Komunii Świętej. Specjalna msza św. w intencji wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, która została zamówiona przez dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona jutro, o godzinie 18.00. Zapraszamy.

Od jutra dzieci rozpoczynają swój Biały Tydzień. Uczestnicząc w Nabożeństwie Majowym będziemy modlić się: w poniedziałek za rodziców; we wtorek za rodziców chrzestnych; w środę za rodzeństwo; w czwartek za babcie i dziadków; w piątek za nauczycieli, wychowawców i katechetów i w sobotę za swoje koleżanki i kolegów.

Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne: „dni krzyżowe”). W poniedziałek odprawimy mszę św z wotywy w okresie zasiewów, we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę: za głodujących. W dni krzyżowe o godzinie 17.30 (jeśli będzie ładna pogoda) procesja z Najświętszym Sakramentem i Litanią do Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie dzieci w strojach komunijnych; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami. Będziemy razem prosić dobrego Boga, który swojemu stworzeniu „daje pokarm we właściwym czasie i otwiera rękę swoją” o dobre zbiory oraz o sprzyjającą pogodę. Poświęcenie pól w następną niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po mszy św. popołudniowej. Dziękujemy roli Parchule za złożoną ofiarę na kościół.

Próba liturgiczna dla dzieci z klasy IV przed rocznicą Komunii Świętej we wtorek o godzinie 16.30. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 9.00 będziemy przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Również w niedzielę, za tydzień, na godzinę 17.00 zapraszamy do GOK-u wszystkie Mamy na przedstawienie teatralne przygotowane przez grupę teatralną „Soli Deo” i minikoncert naszej parafialnej scholi „Śnieżnej Pani”.

Po raz kolejny, 4 czerwca odbędzie się „Rodzinne Wędrowanie” w ramach projektu „Odkryj Beskid Wyspowy”. W tym dniu znowu będziemy wspólnie odkrywać uroki Urbaniej Góry i promować naszą Kalwarię Tokarską. Prosimy serdecznie mieszkańów ról Urbany i Granica oraz wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

Pani Zofia Janicka, sołtys wsi Tokarnia zawiadamia, że zebranie wiejskie mieszkańców Tokarni odbędzie się 28 maja o godzinie 10.00 w budynku GOKiS w Tokarni.

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych i „Białym Tygodniu” dzieci pierwszokomunijnych.