Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kasperki za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty i kościół. W tym tygodniu o porządki prosimy mieszkańców roli Blychy.

Rozpoczyna się VIII. Tydzień Wychowania. Z tej okazji w środę (12 września) zapraszamy na mszę św. o godz. 19.00 wszystkich nauczycieli i wychowawców. Po mszy św. konferencja, a po niej spotkanie na plebanii.

Dzisiaj, o godz. 13.30 nasze druhny i nasi druhowie zapraszają nas na 13. Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach uczestniczyć będą jednostki OSP, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz drużyna ze Słowacji.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: mieszkańcy roli Urbany oraz pewna rodzina z roli Wierdonki. Bóg zapłać.

Prace przy przebudowie kotłowni z węglowej na gazową w kościele i na plebanii, które rozpoczęliśmy w maju dobiegają końca. Modernizację dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

14 września (piątek) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po rannej i wieczornej mszy św. ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Z tej okazji w następną niedzielę 16 września odprawimy Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00 przy pierwszej stacji.

W sobotę przypada wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki. Na krótkie spotkanie po mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16.30.

Zapraszamy także scholistki i scholistów oraz nowe dzieci, które chciałyby dołączyć do rozśpiewanej scholi „Śnieżnej Pani”, na próby, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00.

W następną niedzielę będzie miała miejsce Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji „U Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 abp Marek Jędraszewski odprawi mszę św. podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

W Tygodniu Wychowania, prośmy Matkę Bożą, aby młodzi ludzie właściwie rozeznali swoją dalszą drogę, zaufali Panu Bogu i owocnie zrealizowali swoje życiowe powołanie.