Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Osiedle za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Razem z modlitwą łączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołem.

Dzisiaj 3. niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Zakończyliśmy prace przy montażu instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 20 kW. W instalacji wykorzystano nowoczesne moduły fotowoltaiczne Q-cells, które obecnie są jednymi z najlepszych na rynku. Prace montażowe wykonała firma p. Wiesława Chuchrzaka, która złożyła parafii najkorzystniejszą ofertę.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego pożegnania księdza Pawła, który przez ponad 4 lata pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy delegacjom modlitewnych grup parafialnych dorosłych; delegacji chóru parafialnego, druhnom i druhom strażakom, orkiestrze dętej OSP Tokarnia; Liturgicznej Służby Ołtarza oraz scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”.

Bóg zapłać Stanisławowi Pindlowi za prace wykonane w ogrodzie parafialnym.

Kalendarz liturgiczny
Jutro – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
Czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
Piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
Sobota – wspomnienie NMP Królowej

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia oraz Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dożynki parafialne (dziękczynienie za plony) odbędą się w naszej parafii 5 września w ramach nabożeństwa maryjnego połączonego z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 18.00. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców ról: Szewcy, Kluski i Dziubras Dolny.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
Trwa nabór do nowo otwartego żłobka w Tokarni, w którym zajęcia prowadzone będą metodą Montessori’ego przez wykwalifikowany personel. Szczegółowe informacje znajdują sie na ulotce wywieszonej w gablocie kościelnej.

Błogosławionej niedzieli.