W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wojciecha Kołodzieja. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części ról Dziubras Górny za posprzątanie świątyni porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli. Dziękujemy również ks. Krzysztofowi, dwóm paniom oraz p. Stanisławowi za obcięcie tui wokół kościoła i plebanii, za prace pielęgnacyjne w ogrodzie parafialnym oraz za przycięcie bukszpanu.

Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. W czasie kazań dowiedzieliśmy się nieco więcej o historii szkaplerza i jego sile duchowej. W niedzielę, 30 lipca w naszej wspólnocie będzie można przyjąć szkaplerz podczas każdej mszy św.. Zainteresowanych przyjęciem szkaplerza zapraszam po mszy św. do zakrystii.

Dzisiaj także w parafii św. Wojciecha BM na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się instalacja nowego proboszcza, ks. dr Alberta Wołkiewicza. Witamy nowego kapłana w naszej dekanalnej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask w jego pasterskiej posłudze.

W sobotę święto Marii Magdaleny. W niedzielę odpust w Trzebuni. Suma odpustowa o godz. 11.30.

Za tydzień, w niedzielę, na mszy św. o godz. 9.00 będziemy polecać w modlitwie ks. Krzysztofa z okazji zbliżających się imienin.

W następną niedzielę, tj. 23 lipca druhny i druhowie z naszej jednostki OSP Tokarnia zapraszają nas na uroczystości poświęcenia i przekazania lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego oraz odsłonięcia „studni strażaka”. O godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji strażaków uroczysta msza święta, po której nastąpi oficjalna część uroczystości na placu przed remizą.

W następną niedzielę, z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Warto pamiętać o modlitwie do św. Krzysztofa, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

Przypominamy, iż od 1 lipca do czwartku 31 sierpnia – z racji wakacji – msze św. w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałki, środy, piątki i w soboty tylko wieczorem o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki msze św. tylko rano o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi, codziennie, 20 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, po mszy św. wieczornej; czwartek, po mszy świętej porannej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Parafialnego Charytatywnego Pikniku Rodzinnego, zwracamy się z uprzejmą i serdeczną prośbą o pomoc materialną lub rzeczową w jego organizacji. Do wyznaczonych celów, które nam towarzyszą od pierwszego Pikniku, takich jak: integracja parafialnej wspólnoty oraz aktywny wypoczynek w gronie rodzinnym, dołączamy kolejny, bardzo ważny i wielce szczytny cel, jakim jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym z terenu naszej gminy, a zwłaszcza z naszych rodzin, którymi na co dzień zajmują się różnego rodzaju instytucje. Wierzymy, że podczas tegorocznego Pikniku wspólnie pomożemy naszym dzieciakom w leczeniu, rehabilitacji oraz w sfinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni: Parafia w Trzebuni organizuje w dniach od 3–7 sierpnia pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły w parafii w Trzebuni.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, wśród których jest także ks. Krzysztof; jubilatom świętującym swoje rocznice oraz nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu, składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.