W liturgii wspominamy Narodzenie NMP. W Kalwarii Zebrzydowskiej 27. Pielgrzymka Rodzin. Naszą parafialną wspólnotę i nasz dekanat reprezentuje ks. Proboszcz wraz z delegacją naszej parafii.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. i zarazem ostatniej części tej roli.

Dzisiaj, o godz. 16.30 zapraszamy do naszej świątyni na wyjątkowy koncert w wykonaniu Natalii Jarząbek, naszej parafianki, obecnie pierwszej flecistki Filharmonii Krakowskiej oraz Emmy Wild, absolwentki Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy Beacie i Piotrowi Bednarz za ofiarę złożoną na kościół.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
Czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
Piątek – wspomnienie św. Jan Chryzostoma, bpa i dra Kościoła
Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w Polsce będziemy przeżywać spotkania modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Jako katolicy pragniemy podkreślić znaczenie tego znaku i miłości Bożej w naszym życiu osobistym ale i społecznym. W sobotę zapraszamy na Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Początek o godzinie 16.00 przy pierwszej stacji.

Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałki i środy – po mszy św. wieczornej do godziny 19.00. Sobota od 8.00 do 9.00. W niedziele i święta kancelaria nieczynna.

W naszej parafii trwają zapisy na ministrantów. Serdecznie zapraszamy młodych chłopców ze szkoły podstawowej (począwszy od klasy III), którzy zechcieliby dołączyć do grona ministrantów. Chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek o godzinie 16.30.

Rozpoczynamy kolejny rok formacyjny Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do Godziny Obecności przy Sercu Pana Jezusa zostaną dołączyli nowi kandydaci ze wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do wstępowania w szeregi tej modlitewnej grupy, której celem jest odpowiedź na miłość Chrystusa, która pozostaje nieodwzajemniona przez ludzi. Zainteresowanych działalnością Arcybractwa prosimy o kontakt z p. Anną Hanusiak.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na utrzymanie naszej światyni. Bóg zapłać wszystkim za hojne dłonie, życzliwość i stałą troskę o piękno naszego parafialnego kościoła.

W następną niedzielę o godzinie 14.00 rozpoczną się na boisku GKS Beskid Tokarnia zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Zapraszamy na pokazy umiejętności strażackich, w tym także druhów z naszej jednostki.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy także IX Tydzień Wychowania pt. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Zadory. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Błogosławionej niedzieli.