Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Rzymie, ojciec św. Franciszek kanonizuje naszego rodaka, bł. Stanisława Papczyńskiego. Bogu dziękujmy za kolejnego Świętego i każde dobro, które za jego wstawiennictwem stało się udziałem naszej Ojczyzny.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Granica za posprzątanie kościoła i kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2 części tej roli, którą podzieliliśmy na 3 części.

Podziękowania kierujemy do wszystkich asyst: dzieci, młodzieży i dorosłych, które brały udział w oktawie Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składamy naszym strażakom-hejnalistom za pieśni maryjne wygrywane z wieży kościoła po nabożeństwach majowych.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

Dzisiaj zapraszamy wszystkich lubiących bliski kontakt z przyrodą i kochających góry na „Rodzinne Wędrowanie” w ramach projektu „Odkryj Beskid Wyspowy”. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na parkingu przed budynkiem Gminy. W trakcie wspinaczki na Urbanią Górę zostana poświęcone odrestaurowane stacje Drogi Krzyżowej. Ok. godz. 11.00 pod szczytem Urbaniej Góry odprawimy mszę św. polową w intencji wszystkich, którzy chodzą po górach.

Partnerem naszej tegorocznej akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” jest Wydawnictwo „Biały Kruk”, które ufundowało piękne albumy na nagrody w konkursach. Jednocześnie istnieje możliwość nabycia albumów tego Wydawnictwa w promocyjnych cenach.

W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, patronki UPJPII, a także scholi liturgicznych. Z tej racji na ręce p. Teresy Hans, opiekunki naszej scholi „Śnieżnej Pani” składamy najlepsze życzenia naszym scholistkom i scholistom, dziękując jednocześnie za ich piękny śpiew na mszach św. w naszym kościele.

Wyrażamy wdzięczność Róży Kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP; rodzinie Jamrozik; pewnej osobie oraz pewnej rodzinie za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej; dziękujemy narzeczonym: Anecie Gierat i Bartłomiejowi Dusikowi, oraz Justynie Filipek i Stanisławowi Dyrcz, jak również rodzicom Mileny za ofiary na kościół.

Dziękujemy różom różańcowym za zamówioną mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków, oraz mieszkańcom roli Dziubras Dolny za zamówioną mszę św. o urodzaje i za złożoną ofiarę na renowację obrazu.

Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii z całego serca dziękujemy.

Dnia 18 czerwca (sobota) zapraszamy na ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 7.00. Natomiast 23 czerwca (czwartek) organizujemy parafialną pielgrzymkę do Zubrzycy Górnej do naszego starego kościółka. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 15.00. Zapisy u p. Anny Hanusiak do 15 czerwca.

W czwartek odprawiliśmy pogrzeb +Henryka Gwiżdża. Polećmy naszego zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek…

Odpowiedzią ludzi na czyny Jezusa było uwielbienie: „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg nawiedził lud swój”. Niech świadomość obecności Zbawiciela towarzyszy nam w każdym dniu.