Dziękujemy mieszkańcom roli Zagrody za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na renowację ołtarza, a nowożeńcom za udekorowanie ołtarza kwiatami. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 1. części roli Bierówki, którą podzieliliśmy na 2 części.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00.

Dziś, po mszy świętej o godzinie 13.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Adoracja w ciszy do godziny 15.00. Będziemy modlić się o ustanie i wygaśnięcie pandemii.

Na renowację ołtarza ofiarę złożyli: Katarzyna Korzeń; pewna rodzina z roli Hoboty; Stanisława i Tadeusz Jędrocha z okazji 50-lecia ślubu; Stanisława i Czesław Wróbel z okazji 25-lecia ślubu; pewna rodzina z roli Wierdonki; Damian Hanusiak z rodziną; pewna anonimowa osoba; Benedykt Kania; pewna rodzina z Więciórki; Stanisław Ciężkowski z rodziną; Maria Pęcek; pewna osoba z roli Bryle. Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom dziękujemy za troskę o piękno naszej świątyni.

Kalendarz liturgiczny: Środa – święto Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w Łętowni.

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych Zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii, codziennie, pół godziny przed różańcem (od godziny 16.45 do 17.15) oraz po zakończeniu mszy świętej. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy także o posprzątanie i udekorowanie grobowca kapłańskiego na cmentarzu.

Spowiedź codziennie od godziny 16.45. Prosimy, aby przychodzić do spowiedzi, już pół godziny wcześniej przed różańcem, a nie 5 minut przed jego rozpoczęciem. Dzisiaj spowiadamy na każdej mszy świętej.

Od wczoraj cała Polska zostaje objęta czerwoną strefą. Wprowadzono nowe obostrzenia. Z tego względu w Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypada w tym roku w niedzielę rezygnujemy z mszy świętej i procesji na cmentarzu. Msze święte w naszym kościele w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 11:00; 13:00; 15:30 i 17:00. Papież Franciszek zadecydował, że w tym roku wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny – jeśli odwiedzą bliskich na cmentarzach – nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, ale także do końca listopada. Mamy więc do dyspozycji cały miesiąc, w którym możemy nawiedzając cmentarz zyskać odpust zupełny. Zachęcamy więc do rozłożenia w czasie odwiedzin na cmentarzu.

Dnia 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00. O godz. 17.15 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po różańcu msza św. wieczorna. Ostatnia msza św. w tym dniu o godz. 19.30

Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych będziemy kwestować przed kościołem, zbierając datki na pomoc rodzinie pogorzelców z Więciórki, która w pożarze straciła większość swojego dobytku. Za dobro, które zawsze wraca – dziękujemy.

Wszystkie spotkania dziecięcych grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania.

Jest drugi numer „Stasia” – nowego miesięcznika dla najmłodszych dzieci. Zachęcamy do nabycia.

We wtorek odbędzie się pogrzeb + Zofii Proszek. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00. Różaniec o godz. 13.30. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, solenizantom tego tygodnia oraz Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Dużo zdrowia.