Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas zachętą do głębszej refleksji, ufnej modlitwy, a w Roku Miłosierdzia okazją do otwarcia na ten boski dar.

Dzisiaj bezpośrednio po Gorzkich Żalach – zamiast kazania pasyjnego – muzyczna refleksja o Miłości, która odważyła się cierpieć. To najkrótsza zapowiedź koncertu pasyjnego BEATY BEDNARZ. Zapraszamy wszystkich, których pasją jest miłość, na piękną i wzruszającą Pasję Miłości. Po koncercie odprawimy Mszę św. wieczorną.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. dr Wojciech Olszowski, ekonom Kurii Metropolitalnej, członek Komitetu Organizacyjnego ŚDM, rodak z Myślenic. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.30, a dla młodzieży o godzinie 19.00.

W tym tygodniu, z racji 3 piątku miesiąca zapraszamy na Godziny Miłosierdzia. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W trakcie trwania Adoracji – wpatrując się w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie – wsłuchujemy się w Jego słowa, które św. s Faustyna zapisała w swoim Dzienniczku. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych. Po niej Msza św. w intencji naszych zmarłych. O godz. 19.00 specjalna Droga Krzyżowa dedykowana młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 20.30 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i Apel jasnogórski z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy mieszkańcom roli Bryle za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w sobotę prosimy mieszkańców 1-szą część roli Bierówki, którą podzieliliśmy na 4 części.

Za tydzień, w niedzielę składka na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy grupie pielgrzymkowej z Jordanowa oraz pracownikom GS-u za ofiary na kościół.

Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu – zwana „Ad Gentes” – jest obchodzona w Polsce jako dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiary dla misjonarzy i misjonarek (naszych rodaków) pracujących na misjach. Dają oni świadectwo o Ewangelii i są również ambasadorami Polski w 97 krajach świata. Niech nasz wkład duchowy i materialny wspiera ich na drodze wierności Chrystusowi i drugiemu człowiekowi. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na ten cel.

W liście pasterskim na Wielki Post Ks. Kardynał napisał: „Chrystus wyprowadza nas z naszego zniewolenia grzechem nie za pomocą teoretycznych dobrych rad i taniego moralizowania, ale stając się uczestnikiem naszej duchowej walki”. Niech ta prawda mobilizuje nas w czynieniu postanowień i ich rzetelnej realizacji.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której wiele artykułów pomoże pogłębić wiarę i życie duchowe oraz wiedzę o Kościele.

Wszystkim jubilatom, solenizantom życzymy dobrego tygodnia i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.