Dzisiaj w naszej świątyni podczas uroczystej mszy św. o 9.00 zostało pobłogosławionych i przyjętych do grona ministrantów po rocznym przygotowaniu 14 chłopców. Gratulujemy. Rodzicom dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość, Andrzejowi Gwiżdżowi za całoroczną pomoc w formacji liturgicznej kandydatów a p. Annie Mizera za uszycie sutannek dla nowych ministrantów.

Dziękujemy mieszkańcom roli Polana, Hanuski i Zamek za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, udekorowanie ołtarzy kwiatami i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy, mieszańców pierwszej części roli Dziubras Górny, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dziękujemy za pobożny i liczny udział w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu procesji: Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwoneczkami, asystom noszącym feretrony, panom od baldachimu i dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękujemy pewnej osobie za częściowe sfinansowanie i pomoc w zakupie słodyczy dla dzieci uczestniczących w oktawie.

We wtorek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

W czwartek (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele msze święte o 6.30, 9.00 i popołudniu o 18.00 i o 19.30.

W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w nabożeństwie fatimskim w naszej parafii. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian i gości a szczególnie prosimy dzieci pierwszokomunijne o przyjście w strojach, zapraszamy ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatków i z dzwoneczkami, asysty do feretronów i do baldachimu. Porządek nabożeństwa: o 17.30 procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem, a po niej Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

Przypominamy, że Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie przed Mszą św. wieczorną o 17.30, a w niedzielę o 15.00.

W tym tygodniu odprawiamy msze św. w tygodniu według zwykłego porządku. Od przyszłego tygodnia zacznie obowiązywać grafik wakacyjny, czyli msze św. będą odprawiane we wtorki i czwartki tylko rano, a w pozostałe dni tygodnia tylko wieczorem. Dyżury kancelarii parafialnej pozostają na razie niezmienione.