Od dzisiejszej niedzieli można nabywać „BARANKI CARITAS”. Dobrowolne ofiary za baranki zostaną przeznaczane na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. „Podzielmy się wielkanocną radością” z tymi, którym z różnych powodów – czy to finansowych czy zdrowotnych – powodzi się od nas gorzej. Baranki do nabycia przed kościołem po każdej Mszy św.

W tym roku w dniach od 19 kwietnia do 24 czerwca w Turynie, we Włoszech będzie miało miejsce publiczne wystawienie Świętego Całunu Turyńskiego. W najbliższą środę po Nowennie do MBNP zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie połączone z prezentacją: „KIM JEST CZŁOWIEK Z CAŁUNU?”. Przyjrzymy się z bliska płótnu, które okrywało ciało Jezusa po zdjęciu z krzyża i był świadkiem Jego zmartwychwstania.

Dziękujemy parafianom z roli Kanie, którzy sprzątali kościół w tym tygodniu i za ich ofiarę materialną przeznaczoną na kościół. W najbliższą sobotę na godz. 7.30 zapraszamy mieszkańców z połowy roli Blychy.

Kościół to wizytówka parafii, wspólne dzieło, wspólna troska i odpowiedzialność. Miło, kiedy w świątyni jest ciepło, jasno i czysto, dlatego dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcia ze strony naszych parafian. Dzisiejsza składka na nasz kościół.

Wyrażamy wdzięczność p. Piotrowi Kędziorowi za przekazany materiał  na chodniki i oszlifowanie krawężników, dziękujemy narzeczonym za ich ofiarę złożoną na kościół.

W przyszłym tygodniu w naszej parafii rozpoczną się PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki głosić będzie ks. Leszek Kwiatkowski, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie.

Rekolekcje rozpoczną się w sobotę od Mszy św. i nauki dla osób samotnych i chorych. Od godziny 08.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi, a o godzinie 9.00 Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Prosimy członków rodzin o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Prosimy także jednego pana kierowcę na godz. 10.00, który zawiezie księdza rekolekcjonistę do chorych w ich domach. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii osób, które pragną wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą Wielkanocną.

W sobotę, wieczorem, Msza św. z nauką dla małżonków z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, o godzinie 17.00.

PORZĄDEK NAUK w NIEDZIELĘ. O godz. 07.00 – Msza św. z nauką ogólną; o 09.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży; a o 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci.

Gorzkie Żale o godzinie 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. wieczorna. Do 5 niedzieli Wielkiego Postu składka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.30, a w niedzielę, zaraz po sumie. Dziękujemy scholi dziecięcej za przygotowanie w ubiegłym tygodniu rozważań na Drodze Krzyżowej.

W PONIEDZIAŁEK i ŚRODĘ zapraszamy do kościoła na godz. 8.00 uczniów Gimnazjum, na godz. 9.30 uczniów Szkoły Podstawowej z Tokarni, a na godz. 12.30 uczniów Szkoły Podstawowej z Więcierży.

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA – 24 marca – we wtorek – rano: od 8.00 do 12.00 (z przerwą od 9.30 do 10.00), popołudniu od 14.00 do 18.00 (z przerwą od 15.30 do 16.00).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM REKOLEKCJI dostępny na ulotkach na stoliku pod chórem. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach.

W czwartek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.  Św. Józef jest patronem ludzi pracy: cieśli, stolarzy, rzemieślników, drwali. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia. W ten dzień przypada także rocznica święceń biskupich (1998) ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy Waszym modlitwom.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Źródle”, bardzo ciekawy  artykuł poświęcony Drodze Krzyżowej w sztuce ludowej inspirowany twórczością naszego p. kościelnego Józefa Wrony, pt. „TOKARSKA KALWARIA”.

W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeb naszego parafianina + Andrzeja Pęcka. Módlmy się o życie wieczne dla niego: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim parafianom życzymy obfitych owoców rekolekcji i przeżycia Triduum Paschalnego w stanie łaski uświęcającej.