Dziękujemy mieszkańcom roli Kusiki za posprzątanie świątyni i wokół niej oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Mizery.

Ofiarę na kościół złożył Artur Polaniak.

Bóg zapłać za uświetnienie piątkowej uroczystej mszy świętej z udziałem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego: Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia i chórowi parafialnemu „Mio Dio”; przygotowującym i zaangażowanym w liturgię; Druhom Strażakom, pocztom sztandarowym oraz Kliszczakom w strojach regionalnych. Bóg zapłać scholi „Śnieżnej Pani”, grupom modlitewnym dorosłych, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w naszej parafii oraz licznie zgromadzonym Parafianom i przybyłym Gościom.

Wczoraj, w Dobczycach odbył się Etap Rejonowy XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. Nasza drużyna ministrantów nie przegrała żadnego meczu. Po wspaniałej i zaciętej walce w turnieju walczyła o 1. miejsce. W finałowym meczu z Zakliczynem – po remisie 1:1 – nasza drużyna zajęła 2. miejsce. O przegranej zadecydowała różnica strzelonych bramek w całych zawodach.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym w godzinach od 8.30 do 12.00 w Przychodni w Krzczonowie można oddać najcenniejszy dar dla innej osoby, jakim jest krew. Akcja „Pomaganie wchodzi w krew. Twoja krew moje życie” jest prowadzona przez Regionalny Punkt Krwiodawstwa z Myślenic. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie Przychodni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Jutro o godzinie 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Ignasia Rapacza. Polećmy w modlitwie Rodzinę naszego małego, dzielnego Wojownika, ufając, iż Jego niewinna dusza jest w rękach kochającego Boga-Ojca.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.