Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją kolędy śpiewamy aż do 2 lutego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części ról: Kasperki i Kanie za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Blychy, którą podzieliliśmy na dwie części.

Dzisiaj o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu rozpocznie się 9. edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc. Po mszach przed kościołami naszego dekanatu, także w naszej parafii wolontariusze Świątecznej Akcji Gorących Serc kwestują na rzecz siedmioletniego Damiana Pandyry z Pcimia. Podzielmy się radością i dobrem, które z pewnością do nas powróci.

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Msza św. z okazji jubileuszu zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 8.00. Ponadto nauczyciele, rodzice i uczniowie zapraszają do szkoły w najbliższą niedzielę na „Dzień Patrona” – czyli dzień rodzinnego kolędowania. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 14.00.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli mieszkańcy roli Kluski i Szewcy: Edward i Zofia Zadora, Janina Hanusiak z rodziną, rodzina Jastrzębskich, rodzina Durków i Wróblów, Bronisław, Grażyna i Jan Kluska, rodzina Ralskich, rodzina Proszków, Józef Kluska z rodziną, Amelia i Krzysztof Kluska, Zbigniew Kluska z rodziną, Janina i Marcin Kluska z rodziną, rodzina Bogdańskich, rodzina Boniorów, rodzina Makusków, Franciszek i Piotr Woźniak, rodzina Grzywaczów, Marek Kluska z rodziną, Walenty i Marta Hanusiak; rodzina Janiczakow, rodzina Niewiadomskich, rodzina Klusków, rodzina Osielczaków, rodzina Radoniów, rodzina Makusków, rodzina Wietrzyków, Alina Hanusiak z rodziną, Rafał i Barbara Hanusiak z rodziną, Katarzyna i Ignacy Hanusiak, Elżbieta i Andrzej Hanusiak z rodziną.

Dodatkowo z roli Florki: Janina Jamka, z roli Dziubras Dolny: Zofia Miernik z rodziną i Stanisław Miernik.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:

9 stycznia (poniedziałek) – Blychy, Osiedle Dolne (od Państwa Kowalików) Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, zakończenie w szkole

10 stycznia (wtorek) –  Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kanie

11 stycznia (środa) – Gębki

12 stycznia (czwartek) –  Dziubras Górny, Kostruchy

13 stycznia (piątek) –  Durki, Kiełtyki, Bugaje

14 stycznia (sobota) – Dział Niżny, Dom pod Brzegiem, Przymiarki, Tarnów, Młyny

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu zachęca do zapisu na Warsztaty Muzyki Gospel które odbywać będą się w Sieprawiu w dniach od 3 do 5 lutego. Szczegóły na stronie internetowej warsztatów.

Nad Jordanem Bóg Ojciec proklamował: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. Niech każdy dzień tego roku będzie przez nas przeżywany z prawdą tych słów.