Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Gębki, którą podzieliliśmy na 4 części. W następną sobotę nowożeńcy zobowiązali się udekorować ołtarz kwiatami.

Dzisiaj w naszym dekanacie i naszej parafii Niedziela Powołań. Gościmy dziś w naszej wspólnocie diakona Grzegorza i kleryka Szymona, alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy przybyli, aby wspólnie modlić się z nami o nowe powołania do stanu zakonnego i kapłańskiego. Przed kościołem będziemy dzisiaj kwestować do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Dzisiaj także po każdej mszy św. odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Jeśli ktoś nie pamięta swojego numeru PESEL, a chciałby złożyć podpis pod projektem ustawy w godzinach od 15.00 do 17.00 może to uczynić w salce domu parafialnego.

W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 różaniec. Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. O godz. 19.30 celebracja dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i i ich rodziców. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, we środę: św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła, w czwartek: oddajemy cześć Matce Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej); w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; a w sobotę: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Zespół Placówek Oświatowych w Krzczonowie, Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu – oddział w Krzczonowie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni serdecznie zapraszają na Koncert Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni.

Dziękujemy P. Katarzynie i Romanowi Barglik, P. Annie i Dominikowi Pęcek za złożoną ofiarę na kościół z okazji chrztu św. ich dzieci.

Za tydzień przypada ustanowiony przez papieża Franciszka 1. Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu przed kościołem wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą kwestować na rzecz biednych i ubogich.

27 maja 2018 roku w naszej parafii będą miały miejsce prymicje naszego Rodaka, diakona Michała Hansa. W związku z uroczystościami prymicyjnymi został przesunięty termin 1. rocznicy Komunii Świętej na 13 maja 2018 roku.

W poniedziałek pożegnaliśmy: + Katarzynę Romaniak i + Janinę Durek, a w piątek + Józefa Jątykę. Polećmy w modlitwie zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu.