Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Tego dnia będziemy modlić się o dobre urodzaje i Błogosławieństwo dla mieszkańców ról: 9:00 – Hanuski, o 18:00 – Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki i Kanie, o 19:30 – Szewcy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci NSPJ codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę
o godz. 15.00.

Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom 2. części ról: Zagrody i Dziubras Dolny,
a szczególnie sprzątającym w sobotę Paniom: Monice, Marii i Joannie oraz Damianowi i za złożoną prze nie ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tychże ról, które podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy Czesławie Gwiżdż, Ewelinie i Krzysztofowi, narzeczonym Kindze i Andrzejowi, mieszkańcom roli Kluski i Filia za ofiary złożone na kościół.

W następna niedzielę składka na potrzeby kościoła.

Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 16:30, a dla lektorów i kandydatów na lektorów w czwartek po Mszy wieczornej.

20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie udamy się w procesji do czterech ołtarzy. Już teraz prosimy o zaplanowanie dekoracji trasy i przygotowanie ołtarzy. W tym roku ołtarze przygotują: 1 – przed cmentarzem – mieszkańcy roli Osiedle; 2 – od strony Więcierzy obok cukierni – mieszkańcy roli Kostruchy i Dziubras Górny; 3 – ołtarz koło GOK-u -mieszkańcy ról Młyny, Tarnów, Przymiarki i Dział Niżny; 4 – ołtarz przy dzwonnicy – mieszkańcy ról Florki, Za Górą, Na Filii, Barnasiówka, Luberdy i Łocki.

Spotkanie przedkolonijne dla rodziców dzieci wyjeżdżających nad morze do Sianożęt odbędzie się we wtorek o godz. 18:30 na plebanii. Prosimy o przyniesienie kart kolonijnych i dokonanie wpłat.

Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za Dar Serca na Misje. Dzieci ze swoich ofiar zebrały 1972 zł.

Dyżur w Poradni Życia Rodzinnego, w związku z przypadającą w trzeci czwartek miesiąca uroczystością Bożego Ciała, będzie w najbliższy czwartek 13 czerwca.

15 czerwca (sobota) o godzinie 6.00 planowany jest wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy do
12 czerwca u p. Anny Hanusiak.

17 czerwca (poniedziałek) o godzinie 14.00 wyjazd do Zubrzycy Górnej do naszego kościółka. Zapisy do
14 czerwca u p. Anny Hanusiak.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – Wspomnienie św. Barnaby, apostoła
Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Komisariat Ziemi Świętej organizuje razem z naszą parafią Pielgrzymkę śladami Mojżesza
i Jezusa do Jordanii i Ziemi Świętej. Termin: 18 -29 listopada 2019 r. W zakrystii można wziąć ze sobą program pielgrzymki oraz uzyskać dodatkowe informacje. Zapisy do końca czerwca.

Ogłoszenia o które nas proszono:
16 czerwca będzie miała miejsce zbiórka krwi w Tokarni w salce katechetycznej przy kościele w godzinach od 8.30 do 12.30.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni zaprasza na Memoriał Sportowy im. Tadeusza Zdunia w niedzielę 16 czerwca o godz. 14:00 na stadionie GKS Beskid Tokarnia! Integracyjny Turniej Sportowy gminy Tokarnia wielka zabawa i ciekawe nagrody do wygrania! Udział wezmą MLKS Cyrhla Krzczonów, KS Radwan Skomielna Czarna, GKS Beskid, OSP Tokarnia, Oldboye
i Przyjaciele, Księża, aktorzy i artyści. Zapraszamy.