Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W Liturgii wspominamy św. Józefa, rzemieślnika.

Dzisiaj o godz. 15.00 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP. Codziennie o godz. 18.30 będziemy w czasie nabożeństw majowych modlić się za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje, za Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie majowym.

We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele, jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30. O godzinie 11.00 msza św. w intencji naszych dzielnych i ofiarnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z racji przypadającego w dniu 4 maja Święta św. Floriana, ich patrona. W Stróży odpust parafialny.

Z racji braku chętnych odwołaliśmy pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia”. Rozpoczynamy zapisy na kolejną tygodniową pielgrzymkę, tym razem do Ziemi Świętej. Planowany termin pielgrzymki: 15 października–22 października. Szczegółowy program pielgrzymki oraz informacje związane z warunkami uczestnictwa w zakrystii.

Dziękujemy mieszkańcom 4-ej części roli Wierodnki za posprzątanie świątyni, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 5-ej części tej roli, którą podzieliliśmy na 6 części.

Serdecznie prosimy, aby nie rozlewać wosku (przy zmianie wkładów do zniczy) na granitowych płytach przy grobie zmarłego + ks. Proboszcza. Ważna jest modlitwa, ważna jest również pamięć wyrażona poprzez zapalnony znicz, ale tak samo ważny jest porządek i ład wokół miejsca wiecznego spoczynku naszego zmarłego Kapłana.

Wyrażamy wdzięczność Teresie i Marcinowi Hanusiakom, Annie i Władysławowi Czarnulom, pewnej rodzinie z roli Kasperki, pewnej rodzinie z roli Hanuski, pewnej rodzinie z roli Florki, dwóm rodzinom z roli Madonie, pewnej rodzinie z roli Bierówki; oraz Róży Kobiet Niepokalanego Poczęcia z Więcierży za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy narzeczonym: Ewelinie Hanusiak i Danielowi Kawończykowi, oraz rodzicom dzieci: Szymona Bednarza i Nikodema Kołodzieja za ofiary złożone na kościół.

Dziękujemy Państwu Marianowi i Zofii Surlas za udostępnienie nieodpłatnie noclegów dla ptracowników firmy, która dokonuje montażu wentylacji w kościele. W związku z prowadzonymi pracami związanymi z montażem instalacji wentylacji mechanicznej w kościele msza św. wieczorna odprawiana jest codziennie o godz. 19.00.

Dziękujemy p. Andrzejowi Romaniakowi i jego synowi Grzegorzowi za nieodpłatny wywóz nieczystości płynnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek msza św. wotywna o Eucharystii o godz. 19.00. O godz. 18.00 Godzina Święta. W piątek msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Spowiedź święta od godziny 17.30. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami parafialnymi: Bierzmowaniem (13 maja); 1-szą Komunią Świętą (15 maja) i rocznicą 1-szej Komunii Świętej (22 maja) zachęcamy rodziców, chrzestnych i świadków do skorzystania z Sakramentu Pokuty właśnie w pierwszy piątek.

W sobotę msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00.

Dziękujemy za zamówioną Mszę św. w intencji o dobre urodzaje z roli Wierdonki, która zostanie odprawiona 23 maja o godzinie 6.30

Liturgiczna próba dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 17.00. Próba śpiewu dla dzieci pierwszokomunijnych będzie miała miejsce w sobotę o godz. 9.00

Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV – przeżywających rocznicę 1-szej Komunii Świętej – w środę, po mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

Przypominamy o zmianie godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna: wtorek i środa – godz. 19.30 do 20.00; czwartek i sobota – godz. 7.30 do 8.30. Godziny dostępne na stronie internetowej, oraz w gablocie.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek – św. Atanazego, bpa i dra Kościoła.

W środę – św. Floriana. Modlitwą wspierajmy wszystkich strażaków i hutników.

W czwartek – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

W piątek – św. apostołów Filipa i Jakuba

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia. To również dzień procesji na Skałkę ku czci św. Stanisława, bpa i męczennika.

W sobotę 7 maja w katedrze na Wawelu będą święcenia diakonatu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Pan Jezus zachęca: „Niech się nie trwoży serce wasze, ani się nie lęka”. Niech zaufanie Zmartwychwstałemu pomnaża w nas pokój serca.