Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Parchule za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną od całej roli ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. i zarazem ostatniej części roli Parchule.

Dziękuję delegatom Róż Żywego Różańca za udział we wczorajszym Dniu Wspólnoty w Lubniu.

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po mszach św. kwesta do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziękujemy Róży Niepokalanego Poczęcia NMP, rodzinie Dyrcz oraz uczestnikom wczorajszej pielgrzymki Zelatorów Róż Różańcowych za ofiary złożone na kościół.

Kalendarz liturgiczny:

Jutro – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Jutro obchodzimy także Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy do modlitwy różańcowej za nauczycieli i wychowawców.

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz 16.45.

Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Przypominamy, że Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest w każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 18.30 do 19.30. Zapraszamy zainteresowanych: m.in. narzeczonych, rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych.

W piątek Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe. Na różaniec zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego. W tym dniu zachęcamy także wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej w kościele czy w domach, w ramach międzynarodowej akcji „Milion dzieci modli się o pokój”. Po nabożeństwie msza św. o godzinie 18.00.

O godzinie 19.30 rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych (po ósmej klasie). Prosimy przynieść ze sobą długopisy, gdyż tego dnia w ramach formacji będzie przeprowadzony test z działu „Znam swoją wiarę – Mały Katechizm” (strony 20-29) z książeczki pt. „Niezbędnik bierzmowanego”, który otrzymali kandydaci.

Zakończenie Godzin Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia, Apelem Jasnogórskim i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 20.30.

Trwa Nadzwyczajny Miesiąc misyjny. Modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarki i misjonarzy na całym świecie. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się w kościele w Polsce Tydzień Misyjny.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież oraz dorosłych. W niedzielę różaniec o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza święta.

Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych (jednorazowe lub roczne) można składać codziennie w zakrystii po mszach świętych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby imiona zmarłych wypisywać drukowanymi literami, w mianowniku.

Ks. Zbigniew Oczkowski proboszcz Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Hucisku składa serdeczne podziękowanie za miłe przyjęcie, wspólną modlitwę i dar materialny złożony na rozbudowę kościoła. Bóg zapłać za wyrozumiałość, braterską solidarność i Wasze otwarte serca i hojne dłonie.

Św. Paweł pisze o Chrystusie: „On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego”. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II pomaga nam żyć według Bożej woli.

Błogosławionej niedzieli.