Dziękujemy mieszkańcom roli Blychy za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców: Domu Nauczyciela, Ośrodka Zdrowia, Apteki i Szkoły.

Dziękujemy narzeczonym: Annie Kowalik i Tomaszowi Tomczykowi oraz rodzicom Wiktorii Bednarz za ofiarę złożoną na kościół.

Dzisiaj w ramach nabożeństwa 40. godzinnego, po zakończonej mszy świętej o godzinie 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.30.

W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia o godz: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. O godz: 17.30 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast na mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Okazja do spowiedzi świętej – jutro i we wtorek od godziny 17.30.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.

W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Po zakończeniu nabożeństwa msza święta popołudniowa.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” będziemy składając jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Dzisiaj w naszej parafii specjalna edycja akcji „Pączek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii”. Po każdej mszy św. będziemy mieli okazję nabyć „pączka” i w ten sposób wesprzeć potrzebujących naszej pomocy. Całość uzyskanych ofiar z dnia dzisiejszego przekazana na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Państwa Marty i Walentego Hanusiaków, właścicieli „Cukierni Hanusiak” za podarowanie dwóch tysięcy sztuk smacznych pączków oraz wszystkich naszych zacnych Parafian i Gości za udział w akcji i za ofiarność.

Abp Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski w specjalnym apelu zwrócił się z prośbą do biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich o to, aby we wszystkich kościołach w Polsce 24 lutego, w pierwszą rocznicą wybuchu wojny za wschodnią granicą Polski, „wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych”. Za tydzień, po mszach świętych dobrowolna kwesta do puszek przeznaczona na ten cel. Prosimy młodzież ze Szkolnego Koła Caritas o przeprowadzenie kwesty.

Ogłoszenie, o które nas poproszono

Organizatorzy „Drogi Krzyżową o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na tradycyjną Drogę Krzyżową, zbliżoną nieco formą do klimatu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zachęcamy aby każdy uczestnik zabrał własny krzyż, oczywiście latarkę i ubrał się stosownie do panującej pogody.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia w Tokarni ogłasza zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły od 01 do 06 marca w godzinach od 8.00 do 15.00.

Świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.