Tą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Katolickim dziewiąty Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. To czas lektury i refleksji nad Słowem Bożym. Niech służy umacnianiu wiary, utwierdzaniu sumienia na drodze Bożej i pogłębianiu modlitwy. Dziś także drugi dzień Nowenny ku czci św. Stanisława, biskupa.

Dzisiaj rozpoczynamy pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP o godz. 15.00 z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Do udziału w tej modlitwie przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania. Modlić się będziemy za Ojca św., Kościół powszechny, Ojczyznę, za rodziny, o powołania kapłańskie, a także o dobre urodzaje.

Kalendarz liturgiczny:

Jutro – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

Wtorek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dra Kościoła.

W środę – 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św., jak w niedzielę, czyli o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

Czwartek – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Modlitwą wspierajmy wszystkich naszych druhów strażaków i hutników.

Piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Sobota – święto św. apostołów Filipa i Jakuba

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (Godzina Święta o godz. 16.30), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godziny 16.30.

Dziękujemy mieszkańcom roli 1. części roli Knapy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu uprzejmie prosimy mieszkańców 2-ej części roli Knapy, którą podzieliliśmy na 6 części.

Ks. Zbigniew Oczkowski, proboszcz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Hucisku, wraz z całą parafialną wspólnotą dziękuje za złożoną ofiarę do puszek w ubiegłą niedzielą na prace związane z rozbudową kościółka. W sumie zebraliśmy 11.310 złotych i 20 euro. Bóg zapłać za Waszą hojność i dobre serce.

Dziękujemy rodzicom Marcela Hanusiaka, oraz narzeczonym: Joannie Zadora i Michałowi Pieronowi oraz Aleksandrze Cudak i Krzysztofowi Giza za ofiary na kościół. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom i organizatorom piątkowej wycieczki do kina na przepiękny film pt. „Chata”, w której wzięło udział 55 osób, oraz za złożoną ofiarę na mszę św.

Dziękujemy Róży Różańcowej pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych za złożony dar materialny przeznaczony na pokrycie części kosztów związanych z projektem i wykonaniem nowego ołtarza. Mamy opinię Komisji ds. Budownictwa Sakralnego Archidiecezji Krakowskiej, która zadecydowała, że ołtarz ma zostać wykonany z drewna, aby stanowić spójność architektury z ołtarzem głównym. Wykonawcą ołtarza będzie p. Stanisław Nawara, a nad całością prac czuwać będzie mgr inż. Bogusław Kluska, autor projektu.

W pierwszą sobotę maja (tj. 6 maja) rozpoczynamy Nabożeństwa Maryjne w naszej parafii z okazji obchodów setnej rocznicy Objawień w Fatimie. W tym dniu uroczyście wniesiemy do naszej świątyni relikwie błogosławionych dzieci z Fatimy: Hiacynty i Franciszka. O godz. 17.30 procesja różańcowa wokół kościoła. Zapraszamy do udziału niewiasty niosące feretrony i różaniec. Następnie msza św. z okolicznościowym kazaniem fatimskim.

W niedzielę, tj. 7 maja o godzinie 16.30 (po zakończeniu mszy św. popołudniowej) zapraszamy na piękny koncert Maryjny w wykonaniu Natalii Jarząbek, naszej parafianki i jednocześnie laureatki stypendium Twórczego Miasta Krakowa, której towarzyszyć będzie Pieter-Jan Verhoyen.

8 maja w uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej z rąk abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego w Królewskiej Katedrze na Wawelu nasz Rodak, Michał Hans, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przyjmie święcenia diakonatu. Wieczorem w naszej świątyni podczas nabożeństwa majowego i w trakcie mszy św. o godzinie 18.00 będziemy wspólnie z Michałem, rodzicami, siostrą i jego bliskimi dziękować Panu Bogu za dar powołania i prosić o nowe, liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę modlitwę.

Śpiew dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w sobotę o godzinie 10.00 w salce. Po nim próba liturgiczna w kościele. Obecność obowiązkowa.

Trwają zapisy dzieci ze szkoły podstawowej na kolonię parafialną do Ustronia Morskiego od 7.08. do 18.08. Informacje i zapisy w zakrystii.

W nabożeństwach drogi krzyżowej uczestniczyło oprócz dorosłych i młodzieży bardzo dużo dzieci. W tym roku dzieci przygotowały dla cierpiącego Jezusa żywe korony: modlitwy, dobre uczynki, wyrzeczenia i postanowienia. Śladem tej wielkopostnej pracy są specjalne pamiętniki wykonane przez dzieci przy pomocy rodziców czyli Żywe Korony Pana Jezusa.

Jak każdego roku dzieci złożyły pamiętniki w Wielki Piątek, a komisja oceniła wszystkie prace, uwzględniając kompletność (zapis wszystkich tygodni Wielkiego Postu), estetykę, pomysłowość i zawartość merytoryczną.

Do konkursu zgłosiło swoje prace 28 dzieci: Oliwier Kiełtyka, Maja, Bartosz i Julia Capek, Madzia Pęcek,Marlena Jędrocha, Piotr Czapnik, Natalia i Madzia Piaszczak, Szymon Kowalik, Gabrysia i Szymon Grubarek, Zuzia i Kinga Rapacz, Julia i Zuzia Jędrocha, Kacper Romaniak, Błażej Kiełtyka, Julia Funek, Adaś Pustelnik, Kasia Wietrzyk, Wiktoria i Ola Jamrozik, Antoni Leśniak, Gosia Hanusiak, Madzia, Krzyś i Iwonka Pustelnik.

Pierwsze miejsce zdobyła praca wykonana przez Olę Jamrozik, drugie przez Gabrysię i Szymona Grubarek, a trzecie przez Gosię Hanusiak. Wyróżnienie zdobyły prace Madzi Pęcek i Oliwiera Kiełtyki. Gratulujemy!

Zwycięzcami są wszystkie dzieci. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a rodzicom za pomoc w wykonaniu Żywych Koron Pana Jezusa.

W zakrystii można przeglądnąć zdjęcia z Niedzieli Palmowej. Chętnych, prosimy o wpisanie się na listę i zapisanie numeru zdjęcia. Można jeszcze zapisywać się na płytę DVD z koronacji naszego obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Uczniowie idący do Emaus stwierdzili: „Czyż serce nie pałało w nas, gdy Pisma nam wyjaśniał?!” Niech łaska obecności Chrystusa będzie naszym udziałem podczas każdej lektury Pisma Świętego.