W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Romana Makuska i śp. Teresy Łopaty. Polećmy dusze Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Gębki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Wierdonki, którą podzieliliśmy na 4. części.

Ofiarę na kościół złożyli rodzice Huberta Zięby i Milana Mikołaja Motyki z okazji chrztu.

Dziękujemy p. Janowi Burkatowi, właścicielowi Galerii Handlowej „Stara Cegielnia” z Myślenic za ufundowanie 350 szt. paczek mikołajowych. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za jego poświęcony czas, spotkanie w kościele z dziećmi i za słodkie prezenty. Dziękujemy także chórom anielskim, które towarzyszyły Świętemu Biskupowi, jak również wspaniałem elfom: Michałowi Hanusiakowi, Michałowi Leśniakowi i Szymonowi Hobotowi za pomoc św. Mikołajowi w transporcie paczek.

Dzisiaj na mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza 9 kandydatów na ministranta. Módlmy się za kandydatów do służby przy ołtarzu Pańskim, aby podołali nowym obowiązkom i dotrzymali swoich przyrzeczeń.

W tym roku na Roratach budujemy w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomaga nam w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w sobotę o godzinie 7.00.

Z racji, iż w tym roku mamy najkrótszy Adwent, (a Wigilia Świąt Bożego Narodzenia wypada w ostatnią Niedzielę Adwentu, tj. 24 grudnia) w następną niedzielę, czyli 17 grudnia będziemy mieli okazję skorzystać (pół godziny wcześniej) przed każdą mszą świętą z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź w godzinach od 6.30 do 7.00; od 8.30 do 9.00; od 10.30 do 11.00 i od 15.00 do 15.30. Zaplanujmy sobie ten czas, przyjdźmy do świątyni nieco wcześniej i skorzystajmy z odpowiednich warunków do spowiedzi przed mszą św., kiedy nic nie utrudnia nam koncentracji i nie przeszkadza w skupieniu. Nie odkładajmy spowiedzi do Wigilii, bo może się okazać, że takiej okazji już nie będzie.

Następna niedziela, to 3. niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna na utrzymanie naszego kościoła.

Za tydzień, po każdej mszy św. dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny.

W zakrystii są do nabycia także świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej.

W imieniu Rodziców Lenki i swoim własnym składam serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie „Dobroczynnego Kiermaszu dla Lenki”, za nieocenioną pomoc, życzliwość i wsparcie, zarówno to duchowe, jak i materialne Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Rozświetlenie 17. Choinki pod Oknem Papieskim odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Wydarzenie rozpocznie gra miejska „Poszukiwacze Pani Choinki”, do której zaproszone są grupy od 3 do 15 osób, a która rozpocznie się o godz. 14.00.

Zabawa nie tylko przygotuje uczestników do wspólnego przeżywania wydarzenia przy Franciszkańskiej 3, ale też przybliży postać św. Jana Pawła II i innych świętych związanych z Krakowem oraz Archidiecezją Krakowską.

Wszystko to będzie możliwe dzięki Muzeum Archidiecezjalnemu im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Wyższemu Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, które włączyły się w organizacje przedświątecznego spotkania. Obie te instytucje otworzą 16 grudnia swoje drzwi przed tymi, którzy wezmą udział w grze. Obowiązują zapisy. Aby to uczynić, opiekun grupy powinien wypełnić formularz, który aktywny będzie do soboty 9 grudnia do godz. 23.59.

Nie zabraknie również okazji do wspólnego kolędowania. O godz. 16.30 rozpocznie się koncert Akademii Mała Ciupaga. Oprócz dorosłych członków zespołu na scenie zobaczyć i usłyszeć można będzie najmłodszych adeptów góralskiego muzykowania.

Kulminacją uroczystości będzie rozświetlenie światełek na choince. O godz. 17.00 dokona go tradycyjnie już metropolita krakowski. Na zakończenie na Franciszkańską 3 przybędzie św. Mikołaj, który obdaruje wszystkie dzieci prezentami, a abp Marek Jędraszewski wręczy nagrodę zwycięzcom gry miejskiej.

Wzorem ubiegłego roku komunikacji wydarzenia towarzyszyć będzie bajkowa postać „Pani Choinki”. Chętni otrzymają również jodłowe gałązki, które – tradycyjnie już – rozdawać będą przedstawiciele Lasów Państwowych.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego Adwentu.