Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Bóg zapłać za liczny udział w Parafialnej Drodze Krzyżowej na Urbaniej Górze.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy, aby poza nauką religii w szkole znaleźć także we wspólnocie Kościoła właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, oraz dla umacniania jedności z Bogiem. Trwają zapisy dzieci do scholi parafialnej. Zapisy u p. Teresy. Czekamy także na mężczyzn, którzy podczas niedzielnych mszy świętych zechcą czytać Słowo Boże. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Ogłaszamy również nabór kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu Pańskim. Już we wtorek pierwsze spotkanie księdza Krzysztofa z kandydatami o godzinie 16.30.

Przed nami październik, miesiąc różańca świętego, zatroszczmy się o to, by w tym maryjnym nabożeństwie uczestniczyła młodzież (zwłaszcza przygotowująca się do bierzmowania) i dzieci (te, po Pierwszej Komunii Świętej i te, które przygotowują się do niej). Różaniec codziennie o godzinie 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00.

Na renowację ołtarza ofiarę złożyli: Michalina i Janusz Jędrocha z rodziną; rodzina Jamrozików z roli Granica; pewna rodzina z roli Wierdonki; Róża Różańcowa MB Niepokalanie Poczętej z Więcierży; Zofia Hanusiak. Wszystkim darczyńcom, fundatorom i ofiarodawcom składamy podziękowania za troskę o piękno naszej świątyni.

Kalendarz liturgiczny:
Jutro – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Przy okazji pragniemy wyrazić słowa uznania pod adresem p. Teresy Hans, (solenizantki), która od wielu lat, poświęcając bezinteresownie swój czas, z wielkim oddaniem opiekuje się scholą parafialną „Śnieżnej Pani” i wraz z dziećmi ubogaca pięknym śpiewem liturgię podczas nabożeństw.

Z racji pierwszego czwartku miesiąca, Godzina Święta od 16.00. W tym dniu do spowiedzi zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowują się do bierzmowania. O godzinie 17.00 poświęcimy różańce, które rozdamy dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Wraz z dziećmi zapraszamy także ich babcie.

Piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 16.00 do 18.00. Na mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7-ych wraz z rodzicami.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dobrego świętowania i błogosławionej niedzieli.