Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stanisława Hanusiaka. Polećmy Bogu i Jego Miłosierdziu duszę naszego Zmarłego Brata. Wieczny odpoczynek …

Dziękujemy mieszkańcom roli Proszki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców roli Fuły, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, dzisiaj o godz. 15.00. Rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność uczniom ze Szkolnego Koła Caritas, które działa w SP nr 1 pod opieką p. Małgorzaty Majerek; oraz wszystkim, który, w tym ostatnim czasie włączyli się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W czasie tegorocznej jałmużny wielkopostnej uzbieraliśmy 6362,20 zł. Dzięki pełnym miłości sercom darczyńców i ich hojnym dłoniom wsparliśmy osieroconą, wielodzietną rodzinę w naszej parafii.

Dziś rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Wieczorem, podczas mszy św. o godz. 18.00 zostaną one uroczyście wprowadzone do Sanktuarium Maryjnego w Myślenicach. Po zakończeniu mszy św., o godz. 20.00 będzie miał miejsce „Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem”, na który zapraszamy młodzież z naszego dekanatu i z naszej parafii. Modlitwę poprowadzą grupy młodzieżowe.

Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można odebrać w zakrystii.

Jutro, w ramach peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów o godzinie 9.00 w Sanktuarium Maryjnym w Myślenicach zostanie odprawiona msza święta z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nasza parafialna wspólnota organizuje wyjazd na tę mszę świętą.

Zapraszamy przede wszystkim Róże Różańcowe, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP, Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Apostolat „Margaretka” oraz osoby, które pragną włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapisy chętnych na wyjazd oraz deklaracje w zakrystii. Wyjazd o godzinie 8.15 z parkingu sprzed kościoła.

Msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele o godz. 18.00. Zachęcamy do włączenia się w to duchowe dzieło ratujące dzieci poczęte, zagrożone śmiercią pod sercem matek. Niech szerząca się cywilizacja śmierci, jeszcze bardziej mobilizuje nas do modlitwy i troski o poczęte życie.

Konkurs Reporterów” A.D. 2024 rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim za nadesłane zdjęcia i wzięcie udziału w Konkursie. Zwycięzcom gratulujemy. Wręczenie nagród głównych, wyróżnień i upominków nastąpi po mszy świętej o godz. 11.00.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom, nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.