Dziękujemy mieszkańcom 1. części ról: Bryle i Zagrody za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tych ról.

Ofiarę na kościół złożyli: ubierający cztery ołtarze i dekorujący trasę procesji na Boże Ciało; Roman Paryła z rodziną; narzeczeni: Agnieszka Bienias z Grzegorzem Hobotem przy okazji zapowiedzi przedślubnych oraz rodzice Anny Jastrzębskiej przy okazji chrztu.

Jutro od godz. 17.30 będzie możliwość podcięcia włosów (ok.25 cm) i przekazania ich na peruki dla dzieci onkologicznych. Do zakładu fryzjerskiego p. Doroty Jędrochy zapraszamy zwłaszcza dziewczynki po Pierwszej Komunii Świętej.

Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w tygodniu o godzinie 17.30, a dzisiaj o godz. 15.00. W czwartek, zakończenie oktawy.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To patronalne święto Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim należącym do tej wspólnoty za te godziny obecności przy Sercu Pana Jezusa i za modlitwy w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy za podjęte dzieła i za ofiarę przeznaczoną na renowację żyrandoli. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msza święta na zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00. W czasie eucharystii będziemy dziękować Bogu za wszystko, co dokonywało się w naszym życiu podczas długich miesięcy nauki. Zapraszamy dyrekcje naszych szkół, katechetów, nauczycieli i wychowawców a zwłaszcza uczniów i ich rodziców.

W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu o godzinie 18.00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie nowych członków do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Jeśli ktoś pragnie wstąpić w szeregi tej grupy modlitewnej, uprzejmie prosimy o kontakt z p. Anną Hanusiak.

W sobotę w gronie LSO podsumujemy miniony rok. Zapraszamy na godz. 10.00 na plebanię kandydatów, ministrantów i lektorów, gdzie zostaną wręczone nagrody dla najgorliwszych i ustalone wakacyjne dyżury. Zbiórka obowiązkowa 😉

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Hanusiak. We wtorek o godz. 14.30 odbędzie się pogrzeb śp. Genowefy Owczarczuk z roli Kostruchy. Polećmy nasze Zmarłe Siostry Bożemu Miłosierdziu.

Wójt Gminy Tokarnia zaprasza mieszkańców Gminy na spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze” oraz „Programu Ochrony Powietrza”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, tj. 21 czerwca o godzinie 17.00 w budynku Kliszczackiego Centrum Kultury. W trakcie spotkania zostaną omówione zasady i warunki dotyczące dofinansowania wymiany nieekologicznego źródła ciepła oraz termomodernizacji budynku.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Dzieciom oraz młodzieży, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszych szkół życzymy radosnych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.