Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Dzieło Duchowej Adpocji Dziecka Poczętego. W tym roku deklarację złożyło 46 osób.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Katolickim pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” 8. Tydzień Biblijny. To czas lektury i refleksji nad Słowem Bożym. Niech służy umacnianiu wiary, utwierdzaniu sumienia na drodze Bożej i pogłębianiu modlitwy. Niech tekst natchniony pomaga nam pewniej kroczyć po drogach codziennego powołania.

Dzisiaj również uczniowie Szkoły Muzycznej z Krzczonowa, wśród nich nasi uzdolnieni muzycznie parafianie ubogacą liturgię mszy św. o godzinie 15.30. Po mszy św. zapraszamy na piękny koncert muzyki poważnej w ich wykonaniu.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Wierodnki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu uprzejmie prosimy mieszkańców 2-ej części tej roli, którą podzieliliśmy na 6 części.

Dziękujemy Państwu Barbarze i Kazimierzowi Makuskom, oraz uczestnikom wyjazdu intergracyjnego do Mulitkina na przepremierowy pokaz filmu „Bóg nie umarł 2” za ofiarę złożoną na kościół. Dziękujemy także pewnej osobie za ofiarę na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. W naszym kościele Godziny Miłosierdzia. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Droga Światła. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne razem z dziadkami (oczywiście rodzice także mile widziani). W ramach celebracji liturgicznej dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 19.30 będziemy mieli okazję zobaczyć piękny monodram o Bożym Miłosierdziu w wykonaniu Krzysztofa Bigaja. Na poruszające muzyczne przedstawienie o uwolnieniu z grzechu, uzależnień i zrozumieniu zranień z przeszłości zapraszamy również młodzież studiującą, pracującą, oraz wszystkich naszych parafian.

1

O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, apel jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W dniach 14-16 kwietnia będą miały miejsce główne obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Uroczystości kościelno-państwowe w Gnieźnie i Poznaniu. Modlitwą włączajmy się w te obchody, dziękujmy Bogu za wielkie dziedzictwo naszych Ojców i osobiście dokonujmy odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Woda święcona jest do zabrania z pojemnika obok chrzcielnicy.

W przyszłą niedzielę „Dobrego Pasterza” rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania w Kościele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Świadectwo życia wyjaśnili Apostołowie w słowach: „Dajemy temu świadectwo my właśnie oraz Ducha Święty, którego Bóg udzielił tym, którzy Mu są posłuszni”. Niech łaska tego Ducha będzie naszym udziałem w czasie lektury Pisma św. i odnowienia przyrzeczeń chrztu św.

Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.