Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za Waszą ofiarność i troskę o Dom Boży. Wymalowaliśmy i wyłożyli płytkami podłogę w salce w domu parafialnym, gdzie dzieci ze scholi mają swoją cotygodniową próbę śpiewu. Przy okazji zapraszamy utalentowane wokalnie i muzycznie dzieci w szeregi coraz bardziej powiększającej się scholi parafialnej.

Coraz bardziej poważnie myślimy o konsekracji naszej świątyni. Mamy nadzieję, że za rok, z Bożą i ludzką pomocą będziemy mogli dokonać uroczystego poświęcenia naszego kościoła. W planach budowa nowego ołtarza ofiarnego, pulpitu i ambony.

Dziękujemy mieszkańcom 2-szej części roli Kostruchy za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w kościele tym tygodniu prosimy mieszkańców 3-giej części tej roli.

Dziękujemy rodzicom Lilianny za złożoną ofiarę na kościół przy okazji chrztu ich dziecka.

W ubiegłym tygodniu przy czyszczeniu stawu pracowali: z roli Perły: Stanisław Kozak, Tadeusz Hanusiak, Lech Świerczek; z roli Knapy: Adrian Mleczek, Ryszard Szczebuński, Grzegorz Obajtek, Władysław Ptak, Józef Zając, Mieczysław Jurczak, Ludwik Kołodziej, Józef Makusek, Stanisław Zembol, Piotr Bednarz, Mariusz Kluska; z roli Szewcy: Edward Osielczak, Alina Hanusiak, Wietrzyk Tomasz, Rafał Hanusiak, Paweł Makusek, Ignacy Hanusiak, któremu dziękujemy także za udostępnienie ciągnika i pomp do wypompowania wody oraz ofiarowany kamień do stawu, Stanisław Funek; roli Kluski: Konrad Hanusiak, Jan Kluska, Tadeusz Ralski, Stanisław Durek, Czesław Wróbel, Stanisław Makusek, któremu dziękujemy także za udostępnienie ciągnika, Tadeusz Bonior, Janina Kluska, Marek Kluska, Grażyna Kluska, Stanisław Osielczak, Franciszek Woźniak, Józef Kluska, Marek Bogdański, Stanisław Proszek, Edward Zadora; z roli Pawlaki: Adam Cudak; z roli Dziubras Dolny: Stanisław Wróbel, Józef Miernik.

W tym tygodniu (w zależności od pogody) zapraszamy do pracy po czterech mężczyzn: dalsza część roli Szewcy, Kluski, Dziubras Dolny i Bryle. Będziemy w dalszym ciągu obkładać brzeg stawu kanieniami.

We wtorek o godzinie 17.00 zbiórka kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców z klas III, IV, V i VI szkoły podstawowej. Rodziców prosimy, aby zmotywowali swoich synów do podjęcia zaszczytnej służby przy ołtarzu.

W piatek zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Młodzieżowej. O godzinie 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W Poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

We wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

We środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika.

W piatek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

W najbliższą niedzielę, 27 września zapraszamy na Mszę św. o godzinie 9.00 dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do 1 Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. Po Mszy św. pobłogosławimy i rozdamy różańce, na których dzieci już od października dzieci będą mogły się modlić na nabożeństwach różańcowych.

Również 27 września na „Białych Morzach” w Krakowie będzie miała miejsce pierwsza w historii Sanktuarium Świętego Jana Pawła II beatyfikacja. Na ołtarze zostanie wyniesiona czcigodna służebnica Boża Klara Ludwika Szczęsna, współzałożycielka Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek). Msza święta beatyfikacyjna celebrowana będzie w sanktuarium o godz. 10.30. Aktu beatyfikacji Czcigodnej Służebnicy Bożej Klary Szczęsnej dokona legat papieski Jego Eminencja Kardynał Angelo Amato, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Parafianom i wszystkim gościom razem z Błogosławieństwem składamy życzenia dobrego tygodnia.