W Liturgii wspominamy św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kluski za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Dziękujemy narzeczonym: Annie Tucholskiej i Danielowi Molusowi oraz p. Józefie Klusce za ofiarę na kościół.

Dziękujemy p. Kazimierzowi Makuskowi wraz z jego synami; Andrzejowi Gwiżdżowi oraz p. Ignacemu Hanusiakowi za wykonane prace porządkowe wokół plebanii.

W imieniu wolontariuszek Misji Medycznej „Doctors Africa” dziękujemy za Waszą ofiarność. Zbiórka wyniosła: 9949.31 zł; 340 dolarów; 50 euro i 100 forintów węgierskich.

W poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

We wtorek uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Próby liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych będą we wtorek i w piątek o godz. 16.00, a próba śpiewu w sobotę o godz. 10.30.

We wtorek, po mszy św. wieczornej zapraszamy na obowiązkowe spotkanie młodzieży bierzmowanej. W sobotę, tj. 11 maja o godz. 14.00 organizujemy wyjazd młodzież przygotowującej się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej na Diecezjalny Dzień Młodzieży Bierzmowanej do Myślenic.

W piątek w szeregi Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ zostali przyjęci nowi członkowie. Przy tej okazji dziekujemy wszystkim członkom Arcybractwa za dar materialny przeznaczny na stacje Drogi Krzyżowej.

Nasza wspólnota została zaproszona 17 maja 2019 roku na nocną adorację do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wyznaczyliśmy trzy grupy do adoracji. Grupa pierwsza: od 21.00 do 00.00; grupa druga od 00.00 do 03.00 i grupa trzecia od 03.00 do 06.00. Bardzo serdecznie prosimy o wpisanie się na listę chętnych w zakrystii po mszy św. Liczymy na udział w adoracji także przez osoby indywidualne, które własnymi środkami transportu, w dogodnych dla siebie godzinach dołączą do adorujących grup.

9 maja (czwartek) odbędzie się zbiórka elektrośmieci na terenie całej Gminy Tokarnia. Zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i AGD należy wystawiać przy drogach powiatowych i gminnych na Osiedle, na Czarny Potok i na Zawadkę do godziny 8 rano w dniu wywozu.

W ubiegły wtorek odbył się pogrzeb + Andrzeja Mikołajczyka. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Błogosławionej niedzieli.