Rozpoczynamy misje parafialne przed jubileuszowym odpustem. Witamy w naszej wspólnocie: ks. Andrzeja Ziółkowskiego, wykładowcę teologii pastoralnej i homiletyki w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy oraz homiletyki w WSD Ojców Franciszkanów Konwentualnych i Reformatów w Krakowie. Wybitnego specjalistę od kazań, oraz ks. Józefa Litwę, rekolekcjonistę i byłego wikariusza naszej parafii.

W tym tygodniu z racji misji msze św. w każdy dzień będą odprawiane tylko o godzinie 18.00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i facebook’u.

Możliwość spowiedzi św. codziennie od godziny 15.00 do godz. 16.00 w ramach Godziny Miłosierdzia. Kto tylko może niech skorzysta. Spowiedź parafialna przed odpustem w piątek: rano od godz. 8.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00.

Dzisiaj o godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze. Rozpoczęcie przy I stacji.

We wtorek odwiedziny w domach naszych chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjazd kapłana do chorych z plebanii o godz. 10.30. Zapisy chorych w zakrystii po zakończonej mszy św. Prosimy uprzejmie, aby zaraz po mszy św. do zakrystii zgłosili się także kierowcy (jeden z Tokarni, drugi z Więcierży), którzy zadeklarują chęć pomocy w transporcie w tych dniach kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorych.

Dzisiaj, po każdej mszy św. można nabywać losy – „cegiełki”. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony w całości na pokrycie kosztów: projektu, wykonania i złocenia nowego ołtarza i ambonki do naszej świątyni. Nabywając los można wygrać nagrodę główną, którą w tym roku jest motor CROSS KXD 608. Sponsorem nagrody głównej jest p. Grzegorz Kozioł i p. Katarzyna Knapik, właściciele Firmy „FLORA” z Krakowa, która oferuje profesjonalne usługi w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i zieleni.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu (w piątek przed odpustem) prosimy mieszańców 3 części tej roli, oraz mieszkańców 1 części roli Madonie, którą podzieliliśmy na 2 części. Kwiaty na odpust zostały już zamówione, stąd prośba do w/w ról, które w tym tygodniu sprzątają świątynię, aby jeśli wyrażają takowe życzenie dołożyły się do ich zakupu.

Dziękujemy p. Katarzynie i Ignacemu Hanusiak, p. Elżbiecie i Andrzejowi Hanusiak, Róży MB Śnieżnej z Więcierży, Róży MB Anielskiej, pielgrzymom z Palczy, którzy wczoraj nawiedzili nasz kościół i „Kalwarię Tokarską” za wsparcie materialne powstającego ołtarza i ambonki do naszej świątyni. Niestety z powodu niesłowności i nierzetelności podwykonawców (nie mam tu na myśli pracowni stolarskiej p. Stanisława Nawary, który wykonał prace w terminie) nie uda się nam wykonać ołtarza na odpust, tak, jak wcześniej zakładaliśmy. Mamy jednak nadzieję, że ołtarz i ambona będą gotowe na rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy p. Agacie i Damianowi Walczyna za ofiarę złożoną na kościół przy okazji chrztu ich dziecka.

W sobotę nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 11.00 celebrować będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Pozostałe Msze św. w tym dniu odprawiamy o godzinie 7.00, 9.00 i 15.30. Po każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków do baldachimu, Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian.

Odpust parafialny staje się okazją do wspólnej modlitwy, a przede wszystkim dziękczynienia Bogu za wszystkie otrzymane łaski przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej, naszej Patronki. Po południu, od godz. 16.00 zapraszamy na plac przy kościele rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Dziękujemy pewnej anonimowej rodzinie, p. Tadeuszowi i Stanisławowi Gawlak, p. Dominikowi Leśniak, p. Tadeuszowi Zębol, p. Ewie i Bogusławowi Kawończyk, p. Katarzynie i Krzysztofowi Korzeń, p. Ewie i Romanowi Paryła, p. Zofii i Janowi Janickim, p. Andrzejowi Romaniakowi z rodziną za wsparcie finansowe 3. Festynu Rodzinnego.

Od dzisiaj można nabywać książkę „Z potrzeby ludzkich serc”, która jest zarysem dziejów tokarskiej parafii. Książka powstała z potrzeby serc – stąd jej tytuł – tak, jak z potrzeby serca powstała parafia, o którą przez wiele lat starali się wasi przodkowie, mocno związani z Matką Bożą. Jesteśmy wdzięczni za bezinteresowną pomoc i trwającą kilka miesięcy pracę przy powstawaniu tej publikacji p. Marianowi Cieślikowi, autorowi tekstu; p. Sylwii Mirowskiej-Ignacok za piękny projekt okładki oraz za udostępnienie swojego obrazu, który przedstawia procesję tokarską, oddając malowniczość, barwność i ludowość z jakiej słynie nasza parafia; p. Sylwestrowi Jamrozikowi za piękne artystyczne fotografie, które nadały treści lekkości; p. Bartłomiejowi Dyrczowi za przygotowanie posłowia, jak również tym wszystkim, którzy dzieląc się swoją wiedzą i prywatnymi archiwaliami przyczynili się do powstania tego dzieła. Książkę można nabyć w cenie 45 złotych.

Misje parafialne nie zmienią całego świata, ale mogą zmienić nas. Na czas misji niech nam Bóg błogosławi, a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski z nieba.