Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Hoboty za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tejże roli.

Dzisiaj, po mszy św. o godzinie 11.00 poświęcimy nowe instrumenty zakupione przez Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia oraz nowego quada przeznaczonego dla jednostki OSP Tokarnia, w którego zakupie partycypowała także nasza parafialna wspólnota. Nasz górzysty, specyficznie ukształtowany teren jest ogromną zaletą pod względem turystycznym, ale też bardzo trudnym do likwidacji zagrożeń i ratowania ludzkiego życia. Z całą pewnością dzięki temu specjalistycznemu pojazdowi ratowniczemu niesienie pomocy potrzebującym w tym właśnie terenie może być łatwiejsze. Oby nie trzeba było tego nikomu udowadniać.

Dziękujemy chorym, których odwiedziliśmy przed świętami w ich domach za wspólną modlitwę i ofiary złożone na kościół: Józefowi Tobolakowi, Marii Pęcek, Ludwikowi Jątyce, Wiktorii Durek, Eleonorze Jamrozik, Antoninie Śliz, Janinie Pasiowiec, Jadwidze Cudak, Michalinie Kosteckiej, Annie Pasiowec, Bronisławie Pindel, Michalinie Moździerz, Zofii Korzeń, Zofii Proszek, Genowefie Bruździe, Annie Jątyce, Klementynie Filipek, Walentemu Jurczakowi, Wojciechowi Kołodziejowi, Piotrowi Chmielarczykowi, Michałowi Hanusiakowi, Stanisławie Hobot, Józefowi Kiełtyce, Janinie Hanusiak i Annie Korabik.
Dziękujemy Pani Stanisławie Filipek, Panu Franciszkowi Tobolakowi oraz Pani Zofii Korabik, którzy pomogli kapłanowi w spotkaniu z chorymi za życzliwość i poświęcony czas.

Bóg zapłać naszym Parafiankom i Parafianom za piękny wystrój naszej świątyni, udekorowanie choinek oraz wykonanie szopki Bożonarodzeniowej. Dziękujemy dwóm rodzinom, które prosiły nas o anonimowość za zakup nowych lampek oświetleniowych na choinki, bombek choinkowych oraz pięknych stroików stanowiących dekorację w naszej świątyni. Wyrażamy wdzięczność Panu Leśniczemu za przekazane choinek do kościoła przez Nadleśnictwo Myślenice.

Dziękujemy Pani Teresie Hans i scholi „Śnieżnej Pani” za ubogacenie tegorocznych rorat swoim śpiewem, oraz księżom i p. katechetkom wraz z dziećmi za przygotowanie liturgii. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom za tak liczny udział w roratach.

Wielkie podziękowania dla Państwa Żaba i Korzeń za wsparcie materialne zakupu słodkich nagród dla dzieci; słowa uznania dla kandydata na ministranta Pawła i dla ministranta Arkadiusza za przekazanie maskotek na nagrody dla dzieci uczęszczające na roraty.

W poniedziałek, Metropolita Krakowski zaprosił wszystkich kapłanów naszej archidiecezji na spotkanie opłatkowe. W tym dniu w naszym kościele spowiedzi nie będzie.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 7.00. Nie ma mszy świętej wieczorem! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

O północy zapraszamy na mszę św. pasterską. Pasterka dzięki uprzejmości Pana Józefa Zięby będzie transmitowana na żywo przez Internet. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia oraz parafialny chór o ubogacenie liturgii, zarówno na Pasterce, jak i podczas sumy o godzinie 11.00.

Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia SOS. Fundusz ten wspiera m.in.: Domy Samotnej Matki. Ponadto ze środków funduszu utrzymywane jest także „Okno Życia”.

Środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Na mszy św. o godz. 9.00 adoracja żłobka przez dzieci ze scholi „Śnieżnej Pani”.

Czwartek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka do puszek przed kościołem przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek święto św. Jana Ewangelisty, a w sobotę święto Świętych Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.

Od piątku tj. 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Kapłanowi towarzyszyć będą zgodnie z tradycją Pan Organista, Pan Kościelny oraz dwóch ministrantów. Prosimy o przygotowanie wody święconej (można ją zabrać z kościoła), świecy i krzyża. Po wspólnej modlitwie kapłan pobłogosławi całą rodzinę oraz ich dom. Dopełnieniem wizyty duszpasterskiej jest wspólna rozmowa. Ofiary jakie składamy kapłanowi z okazji kolędy są całkowicie dobrowolne. Przeznaczamy je na wsparcie archidiecezji, Seminarium Duchownego, Uniwersytetu Jana Pawła II, chorych kapłanów oraz na potrzeby własne. Już dzisiaj dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Pamiętajmy, że kapłan ma do odwiedzenia w dniu czasem 40 rodzin, stąd prosimy wszystkich o cierpliwość, zrozumienie i wyrozumiałość, by nic i nikt nie zakłócił religijnej atmosfery tychże odwiedzin.

Harmonogram wizyty duszpasterskiej
27 grudnia (piątek) – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Dom pod Kasprem
28 grudnia (sobota) – Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
30 grudnia (poniedziałek) – Granica, Parchule
31 grudnia (wtorek) – Polana, Zamki, Hanuski; część roli Knapy: od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

Św. Paweł pisze: „Łaska Wam i pokój od Boga, Ojca naszego”. Niech te dary pomagają nam pokonać każdą trudność w przyjęciu Tajemnicy Wcielenia.