Dziękujemy mieszkańcom ról: Luberdy i Łocki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od tych dwóch ról. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Przysop, Pod Lasem i Dział Wyżny, które podzieliliśmy na 2. części.

Ofiarę na kościół złożyli: Anna i Krzysztof Luberda.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w sobotę o godz. 7.00.

Na prośby Metropolity Krakowskiego, od najbliższej środy do listopada 2023 roku, każdego 14. dnia miesiąca będzie odprawiana w naszym kościele msza święta w intencji Ojczyzny. W tym miesiącu modlitwę tę połączymy z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Nowenna o godz. 17.45.

W piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Już dzisiaj uprzejmie proszę nasze Parafianki i Parafian o udekorowanie naszego kościoła i przygotowanie go na tegoroczne Święta.

W sobotę, o godzinie 16.00 rozpocznie się pod Oknem Papieskim koncert Małej Armii Janosika. Po koncercie abp. Marek Jędraszewski zapali lampki na choince. Swoją wizytę zapowiedział także św. Mikołaj, który przygotował prezenty dla wszystkich dzieci. Proszę rodziców dzieci ze scholi, Koła Misyjnego, ministrantów i lektorów o kontakt z ks. Proboszczem i pomoc w organizacji parafialnego wyjazdu oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Lista chętnych na wyjazd w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 15.00.

W następną niedzielę, przed każdą mszą świętą (co najmniej 20 minut wcześniej) będziemy mieli okazję do spowiedzi przed zbliżającymi się Świętami. Będzie dwóch dodatkowych spowiedników z Krakowa.

Za tydzień, na mszy św. o godz. 9.00 zostaną włączeni do grona ministrantów nasi wspaniali kandydaci, którzy przez kilka miesięcy przygotowywali się, aby jako członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza z poczuciem odpowiedzialności i z wielką radością służyć Panu Jezusowi i Jego Matce. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców, rodzeństwo i dziadków naszych bohaterów.

Za tydzień także, dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać „sianko” na stół wigilijny.

Opłatki można nabywać w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzają dzieci ze scholi „Śnieżnej Pani”. Nadwyżka, jaką uda się nam uzbierać zasili budżet tej rozśpiewanej grupy duszpasterskiej, która w tym roku przygotowuje się do parafialnych jasełek i koncertu kolęd.

Spotkanie ponad 300 dzieci ze św. Mikołajem w naszej parafii nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość i ofiarność p. Jana Burkata, naszego wieloletniego Darczyńcy. Dziękujemy także p. Walentemu Hanusiakowi i jego synowi Michałowi, pomocnikom św. Mikołaja, za bezinteresowny transport paczek dla dzieci. Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób i pomogli w organizacji wizyty św. Mikołaja w naszej świątyni składamy wielkie: Bóg zapłać!

Wczoraj, nasi ministranci i lektorzy młodsi wzięli udział w Mistrzostwach Polski LSO w piłce nożnej halowej w Lubniu na poziomie dekanalnym. Nasze obie drużyny zajęły 1 miejsce. Gratulujemy sukcesu.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Zacnym Gościom, którzy nas dzisiaj odwiedzili oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego adwentowego tygodnia.