Dziękujemy mieszkańcom pierwszej części ról: Bugaje, Chlebierzówka i Molusy za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców drugiej części tych ról, które podzieliśmy na 3. części.

Dzisiaj w Katedrze na Wawelu o godzinie 10.00 będzie miała miejsce uroczysta inauguracja etapu diecezjalnego Synodu pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Dziękujemy delegacji naszej parafii za reprezentowanie naszej wspólnoty.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać za Waszą stałą troskę o piękno naszego kościoła. Dziękujemy Stanisławie i Mieczysławowi Leśniakom za ofiarę złożoną na kościół.

Nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do soboty o 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00. W poniedziałek różaniec prowadzi młodzież ze SP nr 1, we środę dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, a w piątek kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. W pozostałe dni o prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Róże Żywego Różańca. Jutro, dzieci z całego świata będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju. Zachęcamy do włączenia się w 16. kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu“ i zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo różańcowe.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godzinie 16.30.

Poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty
Środa – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera
Piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża

Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych bliskich Zmarłych. Wiara w „świętych obcowanie” zapewnia nas o duchowej łączności z tymi, którzy już odeszli z tego świata. Ta łączność podtrzymywana jest przede wszystkim przez naszą modlitwę. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Kartki z wypominkami można składać w kancelarii w godzinach jej urzędowania oraz w zakrystii, codziennie 15 min. przed różańcem (od godz. 17.00), jak również po zakończeniu mszy świętej rannej i wieczornej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest także do nabycia wyjątkowa publikacja o kard. Stefanie Wyszyńskim wydana z okazji jego beatyfikacji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup nagród dla dzieci, które codziennie uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w kościele.
* * *

W dniu dzisiejszym w ramach cyklicznej akcji Oddaję krew ratuję życie organizowanej w Przychodni w Krzczonowie w godzinach od 8.00 do 12.00 można oddać krew. Przypominamy jednocześnie o możliwości skorzystania ze szczepienia przypominającą dawką przeciw Covid-19. Dawka przypominająca jest podawana po upływie 6-ciu miesięcy od zakończenia cyklu szczepień. W związku z systematycznym wzrostem liczby zakażeń zachęcamy do zalecanego szczepienia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Nowożeńcom, którzy stanęli wczoraj na ślubnym kobiercu oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.