Dziękujemy mieszkańcom ról: Domy pod Lasem i Przysop za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za ofiarę złożoną na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Dział Wyżny.

Renowację ołtarza wsparli: Marianna i Stanisław Hobot, Maria Cudak, Józefa Kluska. Bóg zapłać.

Od 26 czerwca limit w świątyniach został zwiększy i wynosi 75 proc. Nowe limity nie obejmują osób zaszczepionych. Wracamy więc do naszego stałego porządku mszy św. w niedzielę: godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Na szczęście, dysponujemy dużą przestrzenią świątyni i z pewnością każdy, kto tylko nosi w sercu takie pragnienie będzie miał okazję, aby osobiście uczestniczyć w mszy świętej. Przypominamy, że abp Marek Jędraszewski odwołał udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we mszy świętej.

Pamiętajmy jednak, że pandemia niestety jeszcze się nie zakończyła. Mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Dlatego bądźmy nadal ostrożni i przestrzegajmy ustalonych zasad sanitarnych, które chronią nas i naszych bliskich przed utratą zdrowia i życia.

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe.

Od 1 lipca, tj. od środy do 31 sierpnia zmienia się porządek mszy św. celebrowanych w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. będą odprawiana o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki o godz. 7.00.

Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, po mszy świętej wieczornej i w sobotę od 9.00 do 10.00.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
Wtorek – uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia nowych ministrantów i włączenia ich do grona LSO.
Sobota – święto św. Tomasza, apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek, po mszy świętej rannej Godzina Święta. Adoracja do godz. 9.00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. Zapraszamy zwłaszcza dzieci po Pierwszej Komunii Świętej. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek, o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. adoracja, litania i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30. W sobotę o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP.

Dnia 11 lipca rozpocznie się z inicjatywy metropolity krakowskiego 9-tygodniowa nowenna, która ma być przygotowaniem całej Archidiecezji Krakowskiej do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym roku nasza parafialna schola „Śnieżnej Pani” obchodzi 10-lecie swojej artystycznej działalności. Serdecznie zapraszamy osoby, które na przestrzeni dekady należały do scholi o kontakt z panią Teresą. Jest propozycja, aby w adekwatny do sytuacji sposób – czyli wspólnym koncertem – uczcić ten „cynowy” jubileusz. Przy okazji zapraszamy na próby scholi, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Durek. Polećmy naszą zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…

W dniu dzisiejszym społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy w Nowej Białej za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia. Po mszach św. przed kościołem kwesta na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Błogosławionej niedzieli.