Dziś wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Dzisiaj także obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie”. Bogu polecajmy ludzi mediów – prosząc o ducha odpowiedzialności – i nas, korzystających z tej formy komunikacji – o ducha roztropności.

Dziękujemy mieszkańcom 4-ej części roli Hoboty za posprzątanie kościoła, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ostatniej 5-ej części tej roli.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu spotkanie kandydatów na ministranów o godz. 17.00.

Środa – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Próba chóru przed koronacją po mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

Czwartek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. W czwartek także spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się z pielgrzymką dziękczynną za koronację do Ziemi Świętej o godz. 19.00.

Piątek – wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika. Po wieczornej mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej w domu duszpasterskim.

Dziękujemy narzeczonym Agnieszce Korbel i Tomaszowi Makosiowi, oraz rodzicom  Patryka, Artura i Michała za złożone ofiary na kościół.

Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby kościoła.

Informacja, o którą prosił nas p. Wójt. Zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych oraz wielkogabarytowych i niebezpiecznych odbędzie się w najbliższy piątek tj. 23 września. Odpady wielkogabarytowe wystawiamy tradycyjnie przy drogach powiatowych i gminnych na Osiedle i na Czarny Potok do godziny 8.00, natomiast odpady niebezpieczne i elektrośmieci należy dostarczyć na parking przy Urzędzie Gminy w godzinach od 8.00 do 12.00.

Prorok Amos przypomina słowa Boga: ”Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków”. Niech te słowa w przededniu koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej mobilizują nas do czynieniu dobra.