Dziękujemy mieszkańcom ról: Florki, Za Górą, Na Wysokiej, Barnasiówka i Morgi za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Łocki i Luberdy, które podzieliliśmy na 2 części. Dziękujemy Róży Różańcowej pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych za ofiarę na kościół.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca i trwającego Kongresu eucharystycznego, po mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 15.00. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne: „dni krzyżowe”). Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, o godzinie 17.30 udamy się w procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i Litanią Loretańską. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami. Będziemy razem prosić dobrego Boga o dobre, obfite zbiory oraz o sprzyjającą pogodę.

We środę Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika. Na Wawelu święcenia diakonatu. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, którego polecamy Waszym modlitwom.

W następną niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego poświęcenie pól po mszy św. popołudniowej. O godzinie 16.30 czekamy na dwóch kierowców (jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierzy), którzy zawiozą kapłana do miejsc, gdzie co roku spotykamy się, aby poświęcić nasze pola. Po zakończonej mszy św. można zgłosić kierowców w zakrystii.

Miesiąc maj zachęca nas do modlitwy pięknym zwyczajem nabożeństw majowych ze śpiewem Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Odprawiane są one nie tylko w naszym kościele, ale także przy kapliczkach na rolach i w grocie na Kalwarii Tokarskiej, codziennie o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 17.00. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

W tym roku o przygotowanie 4. ołtarzy na Boże Ciało prosimy: 1 ołtarz (przed cmentarzem) tradycyjnie mieszkańcy: Osiedla, Domu Nauczyciel , Państwo Kowalikowie; 2. ołtarz (obok cukierni) – mieszkańcy ról: Madonie, Kusiki i Mizery; 3. ołtarz (obok Remizy OSP) – mieszkańcy ról: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły; 4. ołtarz przy figurze Jezusa Frasobliwego obok dzwonnicy) – mieszkańcy ról:Bierówki i Gębki.

Zdobne udziałem Episkopatu Polski uroczyste krakowskie dziękczynienie za kanonizację świętego Stanisława, biskupa i męczennika, będzie miało miejsce w niedzielę 12 maja. Procesja z relikwiami Świętego wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Do udziału w procesji i Eucharystii zapraszam wiernych świeckich ze wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej. Niech tegoroczna uroczystość ku czci świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, odbywana w 770. rocznicę pierwszej procesji skałecznej, jako kolejny etap Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej przygotuje wszystkich ją tworzących do godnego przeżycia wieńczącego Kongres wydarzenia, czyli beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Z pasterskim błogosławieństwem. Abp Marek Jędraszewski.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; wśród których jest także p. Stanisław Nawara, nasz kościelny; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.