Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Granica za posprzątanie kościoła i kwiaty, jak również za przekazany przez mieszkańców roli Granica dar materialny na renowację obrazu. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-ej części roli Parchule, którą podzieliśmy na 3 części.

Została zwiększona moc przyłączeniowa energii elektrycznej zasilającej nasz kościół, aby móc w pełni wykorzystać zalety mechanicznej wymiany powietrza. Pragniemy podziękować p. Jerzemu Hajdasowi, który pomagał w sprawach formalnych, oraz wykonał prace związane z przyłączem prądu.

Dzisiejsza składka, z racji 3 niedzieli miesiąca przeznaczona na nasz kościół. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

Wyrażamy wdzięczność pewnej rodzinie z roli Gębki za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Po wstępnych oględzinach, wiemy, że najwięcej czasu zajmie konserwatorom (ze względu na zastosowane kleje podczas ostatniej renowacji w roku 1960) zdjęcie najpierw obrazu z krosna, a potem usunięcie metodą mechaniczną (minimetr po minimetrze) płótna dublażowego, do którego jest on przyklejony.

Dziękujemy Annie Radoń i Mateuszowi Mizerze za ofiarę złożoną na kościół przy okazji ślubu.

W środę będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

W czwartek od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego.

W czwartek wyjazd na pielgrzymkę do naszego starego kościółka w Zubrzycy Górnej. W przededniu imienin śp. ks. Prałata Jana Macha będziemy się modlić za naszego zmarłego ks. Proboszcza, oraz za wszystkich kapłanów: zmarłych żywych, którzy pracowali i pracują w naszej parafii. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 15.00. Zostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc.

W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy dyrekcje naszych szkół, nauczycieli, wychowawców, p. Katechetki, rodziców, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i katechetyczny, oraz prosić o bezpieczne, słoneczne i udane wakacje.

Kończy się rok szkolny i wiele dzieci już cieszy się na samą myśl o wyjeździe wakacyjnym. Ale nie wszystkie dzieci mogą wyjechać na wakacje. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli: pomóżmy dzieciom wyjechać na kilka wycieczek i wspomóżmy parafialny projekt „Wakacje z uśmiechem”. W najbliższą niedzielę (26 czerwca), po mszach św. będziemy kwestować do puszek na rzecz naszych najmłodszych parafian, którzy z racji finansowych nie mogą spędzić wakacji poza domem. W ramach akcji „Wakacje z uśmiechem” już 30 czerwca pierwsza wycieczka: zwiedzimy krakowskie ZOO, pospacerujemy po Lasku Wolskim, wyjdziemy na Kopiec Piłsudskiego, oraz zwiedzimy klasztor oo. Kamedułów.

Uwzględniając sugestie naszych parafian zmieniamy terminarz i godziny mszy św. w tygodniu w czasie wakacyjnym. Od 1 lipca msze św. w poniedziałek, w środę (nowenna), w piątek (msza św. za zmarłych) i w sobotę (wigilia niedzieli) będą odprawiane wieczorem, natomiast we wtorek i w czwartek, rano, o godz. 6.30. Wieczorna msza św. zostaje przesunięta na godz. 19.00. 

Kancelaria w tygodniu: we środę – po mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 7.30 do 8.30. Intencje mszalne zamawiamy po mszy św. w zakrystii. Sprawy dotyczące sakramentu małżeństwa załatwiamy po ustaleniu terminu z księdzem.

Dzisiaj przygotowano wiele ciekawych atrakcji. W Szkole Podstawowej nr 2 w Więcierży od godz. 15.00 „Święto Szkoły” – Piknik Rodziny. A w parku, obok kościoła od godz. 14.00 „Przedszkolny Piknik” pod hasłem: „Bezpieczne wakacje z mamą i tatą”. Zapraszamy.

Pan Jezus stawia ponadczasowe pytanie: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Niech w odpowiedzi pomaga nam codzienna wierność.